Hlavní navigace

Český Telecom může experimentálně vysílat digitální signál

[Tisková zpráva] (Praha, 6. května 2004) - Český Telecom získal povolení na provoz experimentálního digitálního televizního vysílání.

Sdílet

Povolení k pilotnímu provozu digitálního televizního vysílání získal od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) ČESKÝ TELECOM, a.s. Na vyjádření ČTÚ ohledně rozšíření telekomunikační licence umožňující zahájit komerční vysílání operátor zatím čeká.

Společnost o povolení požádala koncem minulého roku. Jsme rádi, že zahájením experimentálního digitálního vysílání můžeme dokázat připravenost naší společnosti na šíření signálu pro veřejnost. Experiment ověří funkceschopnost vysílacího rádiového zařízení a naší telekomunikační sítě. Zároveň chceme zjistit reakce zákazníků na novou technologii a ověřit předpoklady rychlosti migrace na digitální vysílání,“ říká Roman Stupka, výkonný ředitel pro prodej.

Pro nedostatek volných kmitočtů pro klasické sítě vysílačů středního a velkého výkonu má ČESKÝ TELECOM záměr realizovat sítě vysílačů DVB-T buňkového charakteru o nižších výkonech. Hlavním požadavkem je plné zabezpečení služeb nejvyšší kvality příjmu v městských aglomeracích. ČESKÝ TELECOM má již zkušenosti z provozování digitální distribuční sítě pro Českou televizi a z laboratorního vysílání.

Digitální televizní vysílání přináší vynikající kvalitu zvuku a obrazu, větší počet kanálů, interaktivní služby (on-line sázení, video na přání, hry chat, hlasování, možnost psaní e-mailů bez PC, posílání SMS, aj.) a možnost mobilního příjmu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).