Hlavní navigace

Český Telecom připraven pro vysílání DVB-T

[Tisková zpráva] (Praha, 18. února 2004) - Český Telecom je připraven zahájit pozemní digitální televizní vysílání.

Sdílet

Zájem aktivně se podílet na rozvoji digitální televize v České republice má ČESKÝ TELECOM, a.s. Oficiálním dopisem o tom informoval Český telekomunikační úřad (ČTÚ) a Radu pro rozhlasové a televizní vysílání. Digitální vysílání bylo původně navrženo na území města Prahy, nyní ČESKÝ TELECOM připravuje podklady pro zahájení vysílání i v dalších krajských městech.

V oblasti digitálního šíření televizního signálu provozujeme laboratorní vysílání a jsme připraveni zahájit šíření signálu pro veřejnost. Na základě našich zkušeností z výstavby a provozování digitální distribuční sítě pro Českou televizi a výsledků přípravy na provoz v oblasti DVB -T můžeme prohlásit, že jsme připraveni zahájit vysílání pro veřejnost v momentě, kdy regulátoři otevřou trh a získáme povolení. V současné době čekáme na povolení ČTÚ. Získané zkušenosti budou přínosem nejen pro ČESKÝ TELECOM, ale i pro celkový rozvoj digitálního televizního vysílání a informační společnosti v České republice, říká Roman Stupka, výkonný ředitel pro prodej a člen představenstva ČESKÉHO TELECOMU.

ČESKÝ TELECOM vyzval ČTÚ o specifikaci technických parametrů plánovaných multiplexů A a B a o povolení k provozu sítě digitálních vysílačů. Společnost hodlá realizovat síť DVB-T vysílačů buňkového charakteru o nižších výkonech, se kterými jinde v České republice nejsou doposud žádné zkušenosti.

Mezi největší výhody digitální televize patří vynikající kvalita zvuku a obrazu, větší počet kanálů a především interaktivní služby, jako je např. on-line sázení, video on demand, hry, chat, interaktivní reklama, e-mailová pošta, SMS a možnost mobilního příjmu.