Hlavní navigace

Telefónica O2 Czech Republic připojila 500 000. zákazníka k ADSL

[Tisková zpráva] Počet zákazníků v České republice, kteří využívají vysokorychlostní připojení k internetu pomocí technologie ADSL, překročil podle statistik společnosti Telefónica O2 Czech Republic v těchto dnech magickou hranici 500 000. Rekordní nárůst zákazníků podpořila také nabídka nových konvergentních služeb pro domácnosti jako jsou O2 Trio a nově O2 Duo Mobil, pravidelné rozšiřování pokrytí a neustálý důraz na zdokonalování datových technologií, včetně právě probíhajícího zvyšování rychlostí všem novým i stávajícím zákazníkům v České republice na čtyřnásobek.

Sdílet

„Přes ADSL je tak v České republice připojena k internetu téměř každá osmá domácnost. Zákazníci tak preferují opravdu rychlé, kvalitní a bezpečné připojení. Toto světově jedinečné tempo růstu ukazuje, že pevná linka mění v domácnosti svou roli. Poskytuje nejen spolehlivé připojení ke stále důležitější internetové síti, ale může být použita i pro přenos televizního vysílání a samozřejmě pro telefonování,“uvedl Simon Burckhardt, výkonný ředitel pro prodej společnosti Telefónica O2 Czech Republic. „Jako poděkování za projevenou důvěru ve vysokorychlostní internetové služby jsme pro půlmiliontého zákazníka připravili dárek. Ten získá špičkový notebook Dell Latitude a k němu na 1 rok zdarma připojení k internetu rychlostí 8Mb/s v rámci služby O2 Internet Komplet, která spojuje ADSL a mobilní připojení k internetu, a je tak výhodná pro použití doma i na cestách.“

ADSL v ČR

V současné době je připojení pomocí ADSL technologie nejpoužívanějším, nejdostupnějším a nejrychleji rostoucím typem bezpečného vysokorychlostního připojení k internetu na českém trhu. Tuto skutečnost dokazuje především prudký nárůst nových uživatelů. Při spuštění služeb ADSL v březnu 2003 byl vysokorychlostní internet dostupný v Praze, Brně a Ostravě, což představovalo téměř 44 % všech telefonních linek společnosti Telefónica O2 Czech Republic. Na konci roku 2004 společnost registrovala prvních 100 tisíc zákazníků a o rok později se jejich číslo vyšplhalo již na 275 tisíc. V listopadu 2006 byla pokořena hranice 450 tisíc zákazníků.

Za posledních pět měsíců se jejich počet zvýšil o dalších 50 000 a překročil tak další magickou hranici půl milionu zákazníků ADSL v naší republice.V České republice je jejím největším poskytovatelem právě Telefónica O2 Czech Republic, která je zároveň největším provozovatelem veřejné telefonní sítě. Dnes je společnost schopna zřídit ADSL služby na více než 97 procentech všech pevných linek provozovaných společností Telefónica O2 Czech Republic a toto pokrytí stále rozšiřuje.

ADSL ve světě

Technologie ADSL je také ve světě jednou z nejrozšířenějších způsobů přístupu k internetu. Podle průzkumů je v zemích OECD evidováno téměř čtvrt miliardy ADSL linek a tento počet každým dnem roste. Za velkou část své popularity vděčí technologie ADSL také tomu, že je značně flexibilní, neboť je vhodná pro využití v domácnostech stejně tak jako i ve velkých společnostech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).