Hlavní navigace

TELEFÓNICA O2 ZVÍTĚZILA VE VÝBĚROVÉM ŘÍZENÍ NA MOBILNÍHO OPERÁTORA NA SLOVENSKU

[Tisková zpráva] Hodnotící komise sestávající z členů nominovaných Slovenským telekomunikačním úřadem („regulátor“) dnes oznámila, že ve výběrovém řízení na přidělení licence pro třetí mobilní síť nejlépe uspěla nabídka společnosti Telefónica O2 Slovakia, s.r.o. Ta předčila nabídku předloženou společností Telekom Austria i společnou nabídku Českých Radiokomunikací a finanční skupiny Penta. Telefónica O2 Slovakia nabídla 150 miliónů SKK za přidělení frekvencí. Licence zahrnuje právo na využití frekvencí GSM 900 MHz, GSM 1800 MHz, UMTS a FS 29 GHz po dobu 20 let pro poskytování telekomunikačních služeb na Slovensku.

Sdílet

Regulátor prohlásil, že právo na využití kmitočtových pásem bude vítězi uděleno do čtyř týdnů. Během této doby budou dojednány podrobné licenční podmínky a plány na vybudování sítě.

Rozhodnutí výběrové komise tak potvrzuje sílu skupiny Telefónica O2 a její vzrůstající důležitost v regionu. Tato příležitost představuje pro společnost Telefónica přirozenou regionální expanzi a využití regionálních synergií ve spolupráci s Telefónica O2 Czech Republic. Telefónica O2 Slovakia nyní dolaďuje své plány, které jí mají zajistit úspěšný vstup na slovenský trh. Jejich součástí bude inovativní marketing, přístup zaměřený na značku a využití moderních technologií. Cílem společnosti Telefónica O2 Slovakia bude přinést více konkurence na slovenský telekomunikační trh, být přínosem pro zákazníky a zajistit i vyšší hodnotu pro akcionáře společnosti Telefónica.