Hlavní navigace

Stylový, ergonomický, velkorysý design: telefony Gigaset E500 a E500A

[Tisková zpráva] Díky technologii ECO energeticky úspornější

Sdílet

Praha, 31. srpna 2010, Rozlišovacími vlastnostmi přístrojů Gigaset E500 a E500A společnosti Gigaset Communications jsou elegantní design a maximálně jednoduché ovládání. Velká důležitost byla na nových telefonech věnována velkorysému designu kláves, displeje a fontů a zajištění vynikající kvality zvuku – včetně režimu handsfree a v kombinaci s naslouchadly či náhlavní soupravou.

Čtyři oddělené klávesy rychlého vytáčení pro důležitá čísla a funkce tísňového volání u modelu E500A nabízejí ještě vyšší bezpečí a uživatelskou přívětivost. Mezi důležité nové funkce ve srovnání s předcházejícím modelem E360 patří postranní ovládání hlasitosti během hovorů, větší displej s vysokým kontrastem, ještě sytější podsvícení kláves a nejnovější energeticky úsporná technologie ECO DECT s nízkou radiací. Model Gigaset E500A také disponuje telefonním záznamníkem s displejem, jenž zobrazuje počet zpráv, a světelným pásem na základně, který vizuálně signalizuje příchozí hovory.

Forma a funkce v harmonickém celku: telefon Gigaset E500 díky úspěšné kombinaci ergonomie, materiálů příjemných na dotek a nadčasové barvy a formy získal ocenění red dot design award 2010. Pro číselné a hovorové klávesy, jež mají velmi precizní bod tlaku a jasně viditelné podsvícení, byl vyhrazen dostatek prostoru. V horní části sluchátka jsou nyní k dispozici čtyři samostatné klávesy pro rychlého vytáčení. Základna modelu Gigaset E500A je též vybavena čtyřmi klávesami rychlé volby a aktivovat lze i funkci tísňového volání. Pokud se na základně nebo sluchátku stiskne první klávesa rychlé volby (s červeným podsvícením), telefon vytočí čtyři čísla – například příbuzných nebo přátel – jedno po druhém, dokud se tísňové volání někomu nedovolá. Digitální telefonní záznamník přístroje Gigaset E500A nahraje až 25 minut vzkazů a lze jej ovládat sluchátkem nebo klávesami zabudovanými přímo do základny. Ta je také vybavena displejem, jenž zobrazuje počet přijatých zpráv, a světelným pásem na přední části, jenž vizuálně zobrazuje příchozí hovory.

Čísla a písmena na jasně osvětleném displeji jsou velká a snadno viditelná. Dvousměrnou navigační klávesou je možné rychle a snadno změnit nastavení, a to díky jednoduché struktuře menu. Lze ji například použít k aktivaci režimu ECO Plus, jenž vypne vysílací výkon mezi sluchátkem a základnou, pokud právě neprobíhá žádný hovor. Režim ECO dále snižuje radiaci během hovorů o 80 procent. Díky nejmodernějším napájecím jednotkám nepřesahuje spotřeba energie v nečinnosti (bez nabíjení baterie) 0,4 wattu. V závislosti na nastavení musí být Gigaset E500/500A vložen zpět do nabíječky až po 25 hodinách hovorů či 240 hodinách pohotovostního režimu.

Telefony Gigaset E500 a E500A lze rozšířit až na 4 sluchátka. Od září budou k dispozici v titanové barvě. Model Gigaset E500 stojí zhruba 2 000 Kč, E500A s telefonním záznamníkem zhruba 2 500 Kč a další sluchátko s nabíječkou stojí zhruba 2 000 Kč.

O výrobci telefonů Gigaset
Gigaset Communications GmbH je jedním z největších výrobců bezšňůrových telefonů na světě a jasným vedoucím hráčem na evropském trhu s DECT telefony. Firma se sídlem v německém Mnichově je zaměřena na design, výrobu a distribuci vysoce kvalitních produktů značky Siemens Gigaset. Portfolio zahrnuje telefony pro volání přes pevnou linku a přístroje pro Voice over IP. Její hlavní výrobní závod se nachází v německém Bocholtu, kde se produkty Gigaset vyrábějí podle nejpřísnějších kvalitních a environmentálních standardů. Gigaset Communications GmbH je držitelem licence ochranné známky koncernu Siemens AG. Více informací na http://www.gi­gasets.cz. Další tiskové zprávy ke stažení nadejte na http://www.gi­gaset.com/press .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).