Hlavní navigace

Telekom Austria přebírá eTel

[Tisková zpráva] Dnes došlo k uzavření transakce. Generálním ředitelem eTelu v České republice byl jmenován Clemens Wohlmuth. Česká pobočka se spojí se společností VOLNÝ.

Sdílet

VOLNÝ, přední český telekomunikační operátor a dceřiná společnost Telekom Austria Group, zahajuje procesy, které povedou ke spojení s českou pobočkou společnosti eTel. Rakouské regulační orgány schválily akvizici telekomunikační skupiny eTel již v polovině dubna. Dnes, 26. dubna 2007 byla transakce uzavřena. Generálním ředitelem eTelu v České republice byl jmenován Clemens Wohlmuth, současný generální ředitel a předseda představenstva VOLNÝ. Společnosti se spojí. Akvizice společnosti eTel v Rakousku, v České republice, Německu, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku, byla společností Telekom Austria Group oznámena již v prosinci loňského roku. Rakouské regulační orgány schválily akvizici v hodnotě 90 milionů EUR v polovině dubna. Nyní byla transakce uzavřena a spojování české pobočky eTel a společnosti VOLNÝ může být zahájeno. „Převzetím společnosti eTel posilujeme svou pozici jak v Rakousku, tak na trzích střední a východní Evropy,“ říká Rudolf Fischer, viceprezident Telekom Austria Group.

Generálním ředitelem české pobočky eTelu byl jmenován Clemens Wohlmuth, generální ředitel VOLNÝ. Ten k tomu dodává: „Jsem pyšný, že jsem byl jmenován novým generálním ředitelem společnosti eTel v České republice. Díky know-how a síle společnosti eTelu spolu s VOLNÝ budeme moci nabídnout všem zákazníkům ještě lepší služby než doposud. Spojení české pobočky eTel a společnosti VOLNÝ, dohromady se zázemím skupiny Telekom Austria Group, posílí naši pozici ve firemním segmentu a na trhu velkoobchodních služeb. Máme připravený plán integrace a nyní můžeme zahájit jeho implementaci.“

Všechny závazky společnosti eTel vůči obchodním partnerům a zákazníkům, veškeré smlouvy a obchodní vztahy budou zachovány. Spojení společností eTel a VOLNÝ znamená pro zákazníky eTelu jenom formální změnu. Pro zákazníky obou společností pak toto spojení znamená lepší a perspektivnější služby.