Hlavní navigace

Televize Noe krátkodobě v celé síti č. 3 společnosti Czech Digital Group

[Tisková zpráva] PRAHA, 21. 9. 2009 – Firma Czech Digital Group (CDG) vychází vstříc projevenému zájmu Televize Noe na krátkodobé umístění v celé síti elektronických komunikací č. 3 při příležitosti návštěvy Papeže Benedikta XVI, který svoji státní a pastorační návštěvu naší země vykoná od soboty 26. do pondělí 28. září 2009.

Sdílet

Od čtvrtka 24. 9. 2009 od odpoledních hodin si diváci budou moci naladit program televize Noe z vysílačů na Bukové hoře (kanál 55), Krašov (kanál 52), Cukrák a Praha-město (kanál 59), Kleť (kanál 22), Brno Hády a Brno město (kanál 59), Ostrava Hladnov (kanál 32). Program televize Noe tak doplní stávající programy Z1, televize Public a rozhlasovou stanici Rádia Proglas.

Set top boxy, popř. digitální televizory, které automaticky neindikují uživatelům nový program, musí diváci naladit pomocí spuštění automatického nebo manuálního vyhledávání nových služeb. V opačném případě budou postupovat podle informací zobrazených na svých televizorech.

„ Papež Benedikt XVI. navštíví Prahu, Brno a Starou Boleslav. Televize Noe se bude snažit, aby byla u každého významného a důležitého okamžiku Svatého otce, a mohla tak přinést na obrazovky ty nejaktuálnější a nejzajímavější momenty. Televize Noe bude vysílat proti jiným přímé přenosy připravovaných programů jako je sobotní Koncert naděje z Brněnského letiště, nedělní Večer mladých ze Staré Boleslavi a předprogramy před vlastními bohoslužbami“ informoval Mgr. Leoš Ryška, jednatel společnosti Telepace.

„ Vnímáme význam této státní návštěvy a chápeme zájem televize Noe přinést co největšímu počtu diváků nejširší aktuální zpravodajství. Technické prostředky nám umožňují zajistit krátkodobé umístění do celé sítě a věříme, že kladné stanovisko obdržíme i od RRTV. Po ukončení návštěvy Papeže Benedikta XVI. budeme program Televize Noe vysílat opět pouze v Praze na kanále 46 a satelitu Astra 3A “ dodal PhDr. Leoš Pohl, předseda představenstva společnosti Czech Digital Group.

Program papežské návštěvy České republiky na obrazovkách televize Noe
Cílem televize Noe je zpřístupnit zájemcům o účast na setkání se Svatým otcem co nejvíce informací, a tím přispět k co největší účastí na všech připravovaných akcích, které se v souvislosti s návštěvou papeže v naší zemi konají. V rámci vlastní návštěvy pak chceme nabídnout všem, kteří se z jakýchkoli důvodů nebudou moci připravovaných akcí zúčastnit, maximum možných přenosů. Vzhledem k nabitému programu, některé akce budeme natáčet také na záznam a odvysíláme je v rámci ohlédnutí za papežskou návštěvou v pozdějším termínu.

Co konkrétně připravujeme se dozvíte z připraveného přehledu. Program vlastní papežské návštěvy i našich přenosů najdete na stránkách Katolického týdeníku a v týdeníku Světlo. Náš program je uveden také v programových přílohách periodik a v programových speciálech.

Abychom vám poskytli co nejvíce informací kolem průběhu papežské návštěvy, připravujeme v našich prostorách zvláštní studio s příznačným názvem – Studio Benedikt, ze kterého budou návštěvu Svatého otce komentovat moderátoři a jejich hosté, a to vždy půl hodiny před a po vlastních přímých přenosech. Moderátory budou Stanislava Vidumská a P. Marcel Puvák. Hostem ve Studiu Benedikt bude mj. Ing. Pavel Jajtner, bývalý velvyslanec ČR u Svatého stolce, a další.

Speciálně pro tyto dny připravujeme zpravodajské relace, ve kterých se budeme vracet k prožitým okamžikům papežské návštěvy. Vzniká tak pro ty, kteří nepojedou do Brna nebo do Staré Boleslavi, možnost dostat odpovědi na nejrůznější dotazy týkající se této, v naší zemi v poslední době naprosto mimořádné události. V průběhu návštěvy budou papežovu cestu monitorovat zpravodajsky naši pracovníci a v rámci Studia Benedikt se s nimi moderátoři také několikrát spojí.

Pátek 25. září: ve 20.05 uvidíte nový zajímavý dokument italsko-německé produkce o Benediktu XVI., který obsáhle zachycuje celý jeho život a nese název Dobrodružství pravdy.

Sobota 26. září dopoledne: první blok Studia Benedikt začíná v 11.00 a bude trvat do 13.30. Uvidíme přílet Svatého otce, uvítací ceremoniál a návštěvu kostela Panny Marie Vítězné (kde se nachází Pražské Jezulátko).

Sobota 26. září odpoledne: další blok začne v 16.45 a skončí ve 21.00. Uskuteční se v něm přímý přenos papežova setkání s představiteli politického, společenského života a s diplomatickým sborem. V 18.00 bude přenos Modliteb nešpor s kněžími a řeholníky z katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Poté se přemístíme do Brna na pódium vedle papežské tribuny, odkud připravujeme přímý přenos Koncertu naděje, který připravuje brněnské diecézní centrum mládeže.

Neděle 27. září dopoledne: Studio Benedikt začíná vysílat už v 7.00 a v rámci brněnského předprogramu uvidíme nejdříve koncert skupin Hradišťan a Kantiléna, pak budeme sledovat přílet papeže do Brna. Následovat bude mše svatá z Tuřanského letiště, která začne v 10.00. Program po mši svaté obstará hudební pásmo Posádkové hudby Olomouc a Kyjovánku.

Neděle 27. září dopoledne: Studio Benedikt se ozve v 17.00 a vytrvá do 22.30, v přímém přenosu uvidíme papežovo setkání s představiteli Ekumenické rady církví a setkání s Akademickou radou. Do Studia Benedikt se znovu diváci vrátí k přímému přenosu Večera mladých od 19.30 do 22.30 ze Staré Boleslavi.

Pondělí 28. září dopoledne: Studio Benedikt začne vysílat již v 6.30. Přeneseme se do Staré Boleslavi, kde bude probíhat hudebně-dramatický předprogram. V 8.45 se očekává příjezd Svatého otce a jeho návštěva v Bazilice sv. Václava. Pak následuje slavnostní mše svatá.

Pondělí 28. září odpoledne: Poslední vstup Studia Benedikt začne od 13.00. Budeme se aktuálně s našimi hosty vracet k jednotlivým událostem a od 17.15 budeme společně sledovat papežův odlet zpět do Říma.

Více najdete na webu televize Noe www.tvnoe.cz a na webu Radia Proglas www.proglas.cz.