Hlavní navigace

Televize Nova je hlavním partnerem filmu Kajínek

[Tisková zpráva] Filmový příběh inspirovaný skutečným případem Jiřího Kajínka, kterého proslavil především útěk z vězeňské pevnosti Mírov a pochyby veřejnosti o jeho vině, vstoupí 5. srpna do českých kin. Strhující filmový příběh nejznámějšího českého vězně Jiřího Kajínka přináší pohled tvůrců na jeden z nejkontroverznějších případů české justice. Hlavním partnerem filmu je TV Nova.

Sdílet

Praha 2. srpna 2010 – Film Kajínek je thriller plný akčních scén a emocí, říká režisér Petr Jákl, který je zároveň i spoluautorem scénáře filmu na motivy kauzy Jiřího Kajínka, odsouzeného na doživotí za dvojnásobnou vraždu a pokus o vraždu.

Filmový Kajínek je silným příběhem nejznámějšího vězně u nás, příběhem dvojnásobné vraždy, příběhem obhájkyně hledající nové důkazy, příběhem podsvětí a jeho prorůstání do státní správy i příběhem manipulace. Je Jiří Kajínek obětí konspirace nebo chladnokrevný zabiják? Snaží se dokázat svou nevinu nebo zastrašit a ovlivnit svědky?

Mladá advokátka v podání Tatiany Vilhelmové chce za každou cenu zajistit nové důkazy k obnově procesu. Brzy však zjistí, jak moc nebezpečné je se vyptávat. Přesto ji tento případ osudově přitahuje a dlouho si proto nechce položit zásadní otázku. Co před ní její klient tají? Co ještě Jiří Kajínek nikdy nikomu neprozradil?

S využitím umělecké licence předkládají tvůrci divákům svůj pohled na to, jak se celý případ mohl podle dostupných informací odehrát.

Film vznikal plných šest let a vedle strhující podívané láká i na výborné herecké obsazení. Titulní postavu ztvárnil ruský herec Konstantin Lavroněnko, držitel herecké ceny z festivalu v Cannes, jeho obhájkyni hraje oblíbená česká herečka Tatiana Vilhelmová. V dalších rolích se mj. představí Vladimír Dlouhý a jeho bratr Michal Dlouhý, polská herecká hvězda Boguslav Linda, Václav Noid Bárta, Deana Horváthová-Jakubisková, Alice Bendová, Marek Vašut nebo němečtí herci s hollywoodskými rolemi na kontě Werner Daehn (Valkýra, Speed Racer, xXx, Nepřítel před branami) a Ken Duken (Hanební pancharti). Za kameru se postavil F. A. Brabec, hudbu vytvořil Václav Noid Bárta a odbornou spolupráci poskytli bývalí reportéři TV Nova Josef Klíma a Janek Kroupa.

Slavnostní premiéra snímku za účasti herců a tvůrců se odehraje 4. srpna v Palace Cinemas Slovanský dům v Praze. Následující den film vstoupí do širší distribuce. Hlavním partnerem filmu je televize Nova.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).