Hlavní navigace

Televize Nova končí svou analogovou éru, 12. února vypíná poslední vysílače

[Tisková zpráva] V neděli 12. února ve 23:59 ukončí TV Nova své analogové vysílání v územních oblastech Jeseník a Zlín. Ukončení analogového vysílání se týká vysílačů velkého výkonu ze stanoviště Jeseník – Praděd na kanále 50 a Zlín – Tlustá hora na kanále 41 a na ně navázané sítě dokrývačů a převádečů.

Sdílet

Praha, 9. února 2012 – Posledními dvěma územními oblastmi, kde dosud televize Nova vysílala analogově, jsou Jesenicko a Zlínsko. Analogové vysílání televize Nova bude v České republice kompletně ukončeno v neděli 12. února ve 23:59. Skončí tak proces digitalizace televizního vysílání, který byl odstartován v roce 2008. Od pondělí 13. února pak bude možné přijímat vysílání televize Nova pouze digitálně, například z vysílačů velkého výkonu Jeseník – Praděd (K53), Zlín – Tlustá Hora (K49) a Zlín – Valašské Klobouky (K49).

Od středy 8. února byl do analogového vysílání z dotčených vysílačů zařazen informační text, který v intervalu 15 minut informuje diváky o tom, že přijímají analogové vysílání, které bude ukončeno minutu před půlnocí 12. února 2012.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).