Hlavní navigace

TELEVIZE PRIMA BUDE VYPÍNAT ANALOG V UCELENÉ OBLASTI ČESKÉ BUDĚJOVICE

[Tisková zpráva] Televize Prima vypne analogové vysílání v ucelené oblasti České Budějovice. Vypnutí analogového vysílání v této oblasti je v souladu s Technickým plánem přechodu.

Sdílet

Zároveň s ukončením analogového šíření programu Primy dojde i k přeladění stávajícího DVB-T vysílání MUX2 na kanál 39, kde teď v analogu vysílá ČT1. Analogový vysílač ČT1 – 39. kanál na Kleti bude vypnut dne 30. 6. v čase 23.59. Následně je dne 1. 7. naplánovaná výluka vysílačů MUX2 na vysílačích České Budějovice a Vimperk v čase 00.00 až 06.00. Při této výluce dojde k přeladění vysílačů z kanálu 50 na kanál 39. Výluka a nutnost následného přeladění digitálních přijímačů se tak týká všech diváků, tedy i těch, kteří jsou již na digitální vysílání technicky připraveni.

Od 1. 7. 2010 bude v této oblasti možné sledovat vysílání Televize Prima pouze digitálně. Televize Prima a České radiokomunikace děkují všem divákům za pochopení a omlouvají se za způsobené obtíže. Seznam vysílačů a návazných převaděčů je k dispozici na www.iprima.cz.