Hlavní navigace

Televize Prima hlásí úspěšný týden – bodovaly Zprávy, seriál i akční filmy

[Tisková zpráva] Evropský šampionát ve fotbale je za námi a Televize Prima se i nadále může chlubit vysokou sledovaností. Předpovědi, podle kterých měla Televize Prima přijít kvůli Euru 2008 o své diváky, se nevyplnily.

Sdílet

Podíl na trhu Televizi Prima v hlavním vysílacím čase byl v minulém týdnu průměrně přes 20 % v cílové skupině Dospělí 15+. Nemalou zásluhu na tomto čísle mají Zprávy TV Prima. V minulém týdnu dosahoval jejich podíl na trhu průměrné výše 26,51 % v cílové skupině dospělých starších 15 let, v pátek 4. 7. dosáhl pak téměř 30 %. „Samozřejmě že nás to velice těší a byli bychom velmi rádi, kdyby sledovanost dále rostla. Jedná se o vůbec největší podíl sledovanosti našich Zpráv od počátku roku,“ říká Pavel Zuna, šéfredaktor zpravodajství a publicistiky Televize Prima.

Vysokou sledovanost vykazují Velmi křehké vztahy, které od minulého úterka opět běží ve svém původním vysílacím čase – v úterý a ve čtvrtek od 20.00. I přes „letní prázdniny“ ostatních seriálů nasazuje Televize Prima premiérové díly, které v minulém týdnu sledovalo 30 % diváků v cílové skupině Dospělí 15+, což je přibližně stejná sledovanost jako v létě minulého roku. V úspěšném tažení pokračuje pořad Hádej, kdo jsem!, který v minulém týdnu sledovalo při obou jeho uvedeních téměř 30 % dospělých diváků.

Zajímavá je také vysoká sledovanost filmů s Arnoldem Schwarzeneggerem. Přestože jsou uváděny v pozdních večerních hodinách, těší se značné pozornosti. Film Predátor sledovalo 31 % diváků v cílové skupině Dospělí 15+, kteří v tu dobu byli u obrazovek. Televize Prima byla v ten moment nejsledovanější na trhu. Podobně dobře sledovaný byl i Barbar Conan, i přesto že byl vysílán v brzkých ranních hodinách.