Hlavní navigace

TELEVIZE PRIMA MÁ NOVOU ŠÉFREDAKTORKU ZPRAVODAJSTVÍ A PUBLICISTIKY

[Tisková zpráva] Televize Prima má od 1. 8. 2009 novou šéfredaktorku zpravodajství a publicistiky. Po pečlivém výběru se jí stala Jitka Obzinová. Vedení Televize Prima od nové šéfredaktorky očekává především další zkvalitňování práce zpravodajství a jeho rozvoj směrem k jasnému profilu Zpráv TV Prima, zřetelně odlišitelnému od konkurence.

Sdílet

„Jitka Obzinová splňuje naše představy o zkušeném a konstruktivním šéfovi zpravodajství. Předložila jasnou koncepci jeho rozvoje, která odpovídá našim strategickým záměrům. Věřím, že naše spolupráce bude úspěšná,“ říká Marek Singer, generální ředitel Televize Prima.

Sama Jitka Obzinová o své nové pozici říká: „Zaujal mne záměr vytvořit ještě silnější a prestižnější zpravodajství, které bude více konvenovat se značkou Prima a přesvědčí diváky atraktivitou zpravodajských témat. Chci společně se zpravodajským týmem najít cestu k ještě výraznějšímu zpravodajskému bloku, který bude jedinečný a rozeznatelný a který divákům Televize Prima poskytne kvalitní přehled.“

Jitka Obzinová má s prací v médiích dlouholeté zkušenosti. Na začátku 90. let pracovala v Českém rozhlase jako zpravodajka a samostatná komentátorka se specializací na oblast Balkánu a jako válečná zpravodajka v jugoslávském konfliktu. Od roku 1992 působila v České televizi jako redaktorka, moderátorka a zpravodajka zahraniční redakce, zpravodajka na Balkánu a v dalších krizových oblastech ve světě, moderovala pořad Události, komentáře a pořad „21“. Následně v letech 1996–2003 pracovala v televizi Nova, kde moderovala Televizní noviny. Jako moderátorka, dramaturgyně, autorka a scenáristka pracovala na diskusních pořadech Gilotina a Sedmička a cestopisném magazínu Zálety. V letech 2003–2005 byla výrobní ředitelkou slovenské televize JOJ. Posléze ji posluchači slýchali jako moderátorku Pressklubu Frekvence 1, jehož byla i dramaturgyní. V roce 2006 se stala vedoucí redakce zpravodajství ČRo 2 Praha, odkud přešla na pozici vedoucí redakce domácího zpravodajství Českého rozhlasu 1 Radiožurnál.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).