Hlavní navigace

TELEVIZE PRIMA UVEDE JEDNU Z NEJÚSPĚŠNĚJŠÍCH REALITY SHOW NA SVĚTĚ - SURVIVOR (TROSEČNÍK)

[Tisková zpráva] Televize Prima přinese novou unikátní napínavou reality show Survivor, kterou uvede pod českým názvem Trosečník. Jde o licencovaný formát zakoupený od společnosti Castaway Television Productions LTD a na jeho realizaci bude Prima TV spolupracovat se společností STRIX.

Sdílet

„Trosečník je další velkou reality show, kterou uvede Prima v České republice jako první. Jsem přesvědčen, že diváky u nás pohltí stejně, jako se tomu stalo všude ve světě, kde byla vysílána. Půjde o dramatickou, velmi atraktivní podívanou,“ říká generální ředitel televize Prima Martin Dvořák.

Formát Survivor vytvořil Charlie Parsons, který je autorem řady dalších úspěšných televizních formátů. O Survivoru Charlie Parsons řekl: „Tento pořad přinesl úplnou revoluci v tom, jak lidé vnímají televizi.“ Bob Gedolf z Castaway TP LTD dodává: „Survivor je úžasná, absolutně geniální idea s obrovským potenciálem.“

Trosečník na Prima TV:
Dnešním dnem začíná televize Prima s castingem na tuto programovou novinku, která se bude v průběhu léta natáčet v exotickém prostředí ostrova v dalekém Atlantiku.

Televize Prima hledá zajímavé osobnosti s velkou psychickou a fyzickou odolností. Věkovým limitem je dosažení 18 let. Zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím formulářů, které najdou tento a příští týden ve čtvrteční MF Dnes a v pátečním Blesku. Je také možné využít formuláře na našich internetových stránkách www.iprima.cz.

Survivor v televizním světě:
Formát Survivor se stal ohromujícím televizním fenoménem po celém světě. Stal se klíčovou součástí programu mnoha televizních stanic. Poprvé se na televizní obrazovce objevil ve Švédsku v roce 1997, mezinárodní úspěch se dostavil po premiéře na americké televizní stanici CBS v květnu roku 2001, která zaznamenala fenomenální úspěch. V současné době se na CBS vysílá již 12 série.

Survivor pak pronikl do celého světa – doposud byl formát prodán do 48 zemí a odvysílán ve 106 sériích – mimo jiné například v Německu, Rakousku, Velké Británii, Maďarsku, Švýcarsku, Polsku, Švédsku, Rusku, baltských zemích a v mnoha dalších. V každé zemi zvedlo uvedení formátu vlnu nebývalého zájmu televizních diváků.

V USA dosahuje stanice CBS s tímto pořadem silně nadprůměrných výsledků, první série dosáhla v průměru 30% podílu na trhu v domácnostech, přičemž průměrný podíl stanice byl okolo 10%. Dokázal porazit i takové seriálové hity jako velmi populární Přátele.

V Maďarsku, které je co do počtu obyvatel srovnatelné s Českou republikou, dosáhla v roce 2003 reality show Survivor v průměru vždy 33 % podílu na trhu diváků z cílové skupiny 4+, což znamená téměř 1,7 milionu lidí.

V mnoha zemích světa je Survivor vysílán i v těchto dnech. Dosahuje stále lepších a lepších výsledků a vyšší sledovanosti. Nabízí divákům napětí, silné příběhy, soutěžení, atraktivní prostředí, lidská dramata na pozadí nelítostné přírody, proto si získal obrovskou popularitu.

O formátu:
Maximálně 16 účastníků je vysazeno na exotickém místě plném nebezpečí (pustý ostrov, poušť). Společně stráví měsíc, během kterého bojují o svůj holý život. Musí se vypořádat s nástrahami místní přírody, postarat se o to, aby přežili, musí si zajistit obydlí i potravu. Některé verze byly natáčeny například na malých opuštěných exotických ostrovech v Čínském moři (Pagong, Tagi), nebo v Malajsii na ostrovech Mensirip a Tengah), nechyběly ani pustiny – například Australská poušť.

Všech 16 účastníků je rozděleno na 2 týmy. Během celé soutěže spolu oba týmy mezi sebou soupeří v plnění různých soutěžních úkolů. Vítězství znamená pro daný tým či jednotlivce určité výhody: například lepší jídlo, možnost spát v klasické posteli, využití mobilního telefonu, apod. Každou třetí noc všichni soutěžící odchází do džungle, do základního tábora, kde nominují jednoho z účastníků, se kterým už dále nechtějí být. Nejčastěji jmenovaná osoba pořad opouští. Je zhasnuta její pochodeň (coby pomyslný plamen života) a odjíždí zpět.

Účastník, který zůstává jako poslední získává hlavní finanční výhru, která například v americké verzi činí jeden milion dolarů. K vítězství vede jediná cesta, přežít nástrahy, které připraví nevyzpytatelná příroda, překonat sám sebe, stát se platnou součástí týmu a udržet se ve hře až do konce.

Napsali o formátu:
„K vítězství vede jediná cesta. Přežít. Přehrát. A přelstít. Přežít nástrahy, které připraví nevyzpytatelná příroda. Přehrát ostatní ve zkouškách, odhalit včas plány druhých, překonat sám sebe, stát se platnou součástí týmu a udržet se ve hře až do konce.“ CBS

„Každý se na to dívá, každý o tom mluví, každý člověk by se toho chtěl zúčastnit.“ Bill Carter – New York Times

„Nejdiskutovanější britský televizní program.“ Darryl Chamberlain – BBC news on-line

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).