Hlavní navigace

Televize Prima zve na Havaj

[Tisková zpráva] Od 25. 8. začne Televize Prima vysílat každý čtvrtek po 22.00 výpravný akční seriál z prostředí exotického souostroví: Hawaii 5-0. Seriál je novou verzí stejnojmenného titulu z let 1968–1980 a sleduje osudy malé elitní policejní jednotky, která bojuje se závažnými zločiny na Havaji.

Sdílet

Za seriálem stojí producenti Alex Kurtzman a Roberto Orci, kteří spolupracují déle než 18 let. Mají na kontě tak slavné trháky, jako jsou nový Star Trek, Legenda o Zorrovi, Mission: Impossible III, první dva díly Transformers nebo nový film Kovbojové a vetřelci. Ani v televizi nejsou nováčky, začali psát pro seriály Herkules a Xena a Alias. V současnosti tvoří Hranice nemožného.

Diváky budou jednotlivými epizodami seriálu Hawaii 5–0 provázet čtyři hrdinové, členové policejní jednotky, která disponuje speciálními pravomocemi. Vyšetřuje případy od terorismu až po únosy a zodpovídá se přímo guvernérce. Ta pověřila vedením týmu Steva McGarretta, bývalého námořního důstojníka, který se na ostrov vrátil prošetřit vraždu otce. McGarrett si za parťáka vybere honolulského policejního detektiva Dannyho Williamse, jenž je původně z New Jersey. Na Havaji, kterou upřímně nesnáší, žije jen kvůli malé dceři. Tým doplňuje bývalý detektiv Chin Ho Kelly, neprávem obviněný z korupce, a jeho sestřenice, mladá policistka Kono Kalakaua. Čtveřice se stále pošťuchuje a chvíli trvá, než se sehrají. Když se jim to ale povede, tvoří nezdolatelný tým. Během první série kromě jednotlivých případů řeší vše, co souvisí se smrtí Stevova otce. I to, kdo se postaral o Chinova falešná obvinění. V seriálu není nouze o akční scény a spoustu vtipných hlášek. Jde o povedený návrat ke stylu sérií z 80. let. Vše v atraktivním prostředí havajských pláží.

V prvním dílu se detektiv Steve McGarrett vrací na Havaj, aby vyšetřil vraždu otce. Výměnou za informace vedoucí k dopadení vraha jej guvernérka požádá, aby velel speciální operační jednotce, která má dovoleno i to, co je pro jiné bezpečnostní složky tabu…

Seriálový výlet na exotickou Havaj odstartuje ve čtvrtek 25. 8. ve 22.10 na Primě!