Hlavní navigace

TELEVIZE PRIMA ZVÍTĚZILA V TENDRU NA VYSÍLACÍ PRÁVA MISTROVSTVÍ EVROPY VE FOTBALE 2008

[Tisková zpráva] Televize Prima získala vysílací práva na EURO 2008. Tento fotbalový svátek bude probíhat ve dnech 7. – 29. června v Rakousku a Švýcarsku.

Sdílet

„UEFA je potěšena, že v exkluzivní skupině vysílatelů UEFA EURO 2008 může přivítat Prima TV,“ říká ředitel marketingu a mediálních práv UEFA Philippe Le Floc´h a dodává: „V televizi Prima jsme získali moderního a ambiciózního vysílatele, který se v krátké době zařadil mezi nejvýznamnější vysílatele na českém televizním trhu. UEFA je přesvědčena, že díky Prima TV bude UEFA EURO 2008 úspěchem a že diváci v České republice zažijí skvělý fotbalový turnaj.“

„Už jsem na EURU hrál v Portugalsku a je to skvělý turnaj. Mám na něj krásné vzpomínky a nikdy nezapomenu na atmosféru, jakou nám vytvořili čeští fanoušci přímo na stadiónech. Cítili jsme obrovskou podporu i od příznivců, kteří zůstali doma. Doufám, že se nám podaří postoupit na EURO 2008 a uděláme tak radost našim fanouškům, ať už na stadionech nebo u televizních obrazovek,“ říká ZDENĚK GRYGERA – obránce národního mužstva a Ajaxu Amsterdam.

„Během své kariéry jsem nastoupil na dvou mistrovstvích Evropy a z obou jsem si přivezl skvělé zážitky. V roce 1976 jsme měli velice silný tým, kterému se podařilo získat titul mistrů Evropy. Nikdy nezapomenu na okamžik, když jsme ve finále porazili na penalty světové šampiony z Německa. O čtyři roky později nám opět přálo štěstí při penaltovém rozstřelu s domácími Italy, po němž jsme se radovali z bronzových medailí. Je dobře, že se i současná generace fotbalistů pravidelně úspěšně zúčastňuje mistrovství Evropy a doufám, že se týmu trenéra Brücknera podaří postoupit i na EURO 2008. Bude to určitě parádní turnaj plný nádherných zápasů a je dobře, že čeští fanoušci o něj nepřijdou a už teď se mohou těšit na televizní přenosy,“ říká ZDENĚK NEHODA, mistr Evropy 1976, bývalý reprezentant, v současnosti licencovaný hráčský agent.

„Fotbalové mistrovství Evropy vždy postaví celý starý kontinent na nohy a ve všech koutech Evropy se sleduje jen a jen fotbal. V Portugalsku v roce 2004 se téměř zastavil chod celé země a všichni žili fotbalem. Něco podobného se dá očekávat i v červnu příštího roku ve dvou zemích pod Alpami, kam se nastěhují všichni, kdo tento sport milují. Televize Prima je velmi potěšena, že bude moci českým divákům nabídnout přímé přenosy a také kompletní servis dalších informací z finálového turnaje EURO 2008. Uvědomujeme si, jak exkluzivní a sledovanou událostí fotbalové mistrovství Evropy každé čtyři roky je. Už teď pracujeme na tom, abychom divákům v našem vysílání poskytli maximálně kvalitní přenosy, studia, diskuse, reportáže i zpravodajství. Pochopitelně si moc přejeme, aby ani tentokrát na největším svátku evropského fotbalu nechyběli čeští reprezentanti, kterým držíme palce v jejich kvalifikačních bojích. Současně televize Prima připravuje do vysílání přímé přenosy z některých významných sportovních událostí, přičemž se zaměřuje hlavně na fotbal,“ říká Jiří Nikodým, šéfredaktor redakce sportu Prima TV.