Hlavní navigace

Televize Z1 na pomoc Kosovu

[Tisková zpráva] PRAHA (26. června 2009) – Zpravodajská televize Z1 zorganizovala sbírku pro Kosovo. Ve spolupráci s 14. Kontingentem Armády ČR v misi KFOR, který se postaral o transport a distribuci, jí realizovala od 8. do 17. června 2009. Impulsem pomoci obyvatelům Kosova formou sbírky byly osobní zkušenosti štábu Z1 s aktuální situací v této balkánské zemi. Humanitární pomoc Z1 by měla do cíle dorazit dnes.

Sdílet

Iniciátory sbírky Z1 pro Kosovo byli reportér televize Z1 Ondřej Pořízek a kameraman Josef Červenka, kteří pro tuto myšlenku nadchli ostatní kolegy. Motivem k uspořádání pomoci byla jejich únorová návštěva v Kosovu. Prožité zážitky je přivedli k hledání cesty, jak místním obyvatelům pomoci. Úplně prvním impulsem k uspořádání této sbírky byl podle slov Ondřeje Pořízka moment, když na své cestě po Kosovu uviděli malou holčičku, jak ve sněhu pobíhala bosa.

„Mezi našimi zaměstnanci se vybralo oblečení, boty a další věci určené dětem i dospělým. Jelikož primárně jsme chtěli pomoct hlavně dětem, objevily se mezi nashromážděnými věcmi i hračky. Výzva k pomoci se v Z1 setkala s velkým ohlasem. Ve finále zaplnily nasbírané věci celý VW Transporter,“ říká Martin Mrnka, generální ředitel Z1.

Armádní konvoj s humanitární pomocí, který obsahoval také věci se sbírky televize Z1 vyjel z České republiky v úterý 22. června a do Kosova by měl dorazit dnes, v pátek 26. června.