Hlavní navigace

Televize Z1 spustila elektronického průvodce

[Tisková zpráva] PRAHA (14. července 2008) – Přehled programu nové zpravodajské televize Z1 mohou diváci nově sledovat prostřednictvím elektronického programového průvodce (EPG), který Z1 spustila o uplynulém víkendu. Aktuálně v něm najdou také změny v letním programovém schématu, které se dotknou některých diskusních pořadů a dokumentů.

Sdílet

Diskusní relace 18 minut a Interview B.T. čekají od pondělí 14. července reprízy odvysílaných dílů. Nejbližší premiérový díl pořadu Barbory Tachecí je naplánován na pondělí 4. srpna, premiéru 18 minut uvidí diváci v pondělí 25. srpna. „Léto je pro televize specifické období, letos jej navíc ovlivní Olympiáda, opakování úspěšných relací je proto zcela běžné,“ říká Martin Mrnka, generální ředitel Z1.

Divácky ohlas zaznamenaly dokumenty Z1. „Na základě reakcí diváků jsme se rozhodli reprízovat v srpnu nejatraktivnější z nich. O víkendech však uvedeme i premiérové dokumenty, mezi nimi například 3 dílnou sérii o životě golfisty Tigera Woodse navazující na úspěšný seriál Odhalení: Portréty mocných – profily nejvýznamnějších politiků 20. století, nebo cyklus originálních dokumentů o přípravách Číny na Letní olympijské hry v Pekingu, o kterém budeme brzy informovat,“ doplňuje Martin Mrnka.

Tematické magazíny – například Biograf, Showbiz a Autoshow, zůstávají v létě beze změn a budou uváděny v premiérách. Další z úspěšných formátů – 24 hodin s… uvidí diváci v premiérovém díle 30. srpna, do té doby uvede Z1 reprízu odvysílaných dílů se zajímavými osobnostmi, například spisovatelem Arnoštem Lustigem, moderátorem Janem Krausem nebo architektkou Evou Jiřičnou.

Kontinuální zpravodajský servis vysílá Z1 v letních měsících nadále od 7:00 do 24:00 hodin. Nové programové schéma a formáty představí první komerční zpravodajská stanice divákům na podzim letošního roku. Signál Z1 si mohou pozemním digitálním vysíláním (DVB-T) prostřednictvím set-top-boxů naladit diváci v Praze a středních Čechách, na Brněnsku, v Plzni a na Ostravsku, kde Z1 vysílá také v multiplexu BTV v Klimkovicích. Prostřednictvím satelitu, kabelu, IPTV a na internetové adrese www.z1tv.cz je stanice dostupná na celém území ČR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).