Hlavní navigace

Televize ZAK získala prestižní ocenění v novinářské soutěži PRIX NON PEREANT

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 19.4. v podvečer převzali zástupci západočeské regionální televize ZAK TV čestné uznání za produkci cyklu dokumentárních pořadů Západočeská muzea. Slavnostní předání se uskutečnilo v Hlavním sále Valdštejnského paláce za účasti ministra kultury České republiky, pana Václava Jehličky.

Sdílet

Pro desátý ročník soutěže PRIX NON PEREANT, kterou pořádá Výbor pro vzdělání, vědu, kulturu, lidská práva a petice bylo vyhlášeno téma „Média na pomoc památkám“ a před odbornou porotou se sešlo na 280 soutěžních příspěvků.

„Čestné uznání v kategorii Televize a video je pro naši televizi velmi cennou trofejí,“ komentuje úspěch ředitel televize ZAK, Jindřich Marek. „Ocenění, o jehož udělení rozhodují profesní špičky v oboru žurnalistiky, si pochopitelně velmi vážíme a určitě posílí celý náš tvůrčí tým v každodenní práci. Mohu prozradit, že brzy potěšíme ty naše diváky, kterým není osud západočeských památek lhostejný. Ještě letos se totiž chystáme odvysílat pokračování cyklu.“

Pořad Západočeská muzea vznikl za přispění Plzeňského kraje a s využitím prostředků Evropské unie v rámci programu Iniciativy INTERREG IIIA.