Hlavní navigace

Televizní poplatek: Lhůta pro osvobození od platby ze sociálních důvodů v březnu skončí

[Tisková zpráva] Česká televize upozorňuje diváky osvobozené od platby televizního poplatku ze sociálních důvodů, kteří byli osvobozeni do 30. 9. 2005, že platnost jejich osvobození k 31. březnu 2006 skončí.

Sdílet

Nový zákon o rozhlasových a televizních poplatcích č. 348/2005 Sb. stanoví mj. i změnu v oblasti osvobození poplatníka od platby televizního poplatku ze sociálních důvodů, tj. v případě, kdy jeho průměrný čistý příjem za předchozí čtvrtletí byl nižší než 1,4násobek životního minima. Osvobození ze sociálních důvodů je časově omezené, a to na dobu maximálně 6 měsíců. Zákon vstoupil v platnost v září 2005, a proto lhůta pro osvobození poplatníka končí 31. března 2006. Po jejím uplynutí je nutno nárok na osvobození znovu prokázat, jinak zaniká.

Pro poplatníky, osvobozené ze sociálních důvodů před tím než vstoupil tento zákon v platnost, je stanovena stejná lhůta, tj. také do 31. března 2006.

Poplatníci, kterým trvají důvody pro osvobození ze sociálních důvodů, musí nejpozději v březnu 2006 opět podat žádost o osvobození s udáním důvodů. Když tak neučiní, bude na nich od dubna 2006 televizní poplatek vyžadován.

Žádosti se podávají:
a. na pobočkách České pošty (poplatníci evidovaní u České pošty, tj. platící přes SIPO)
b. u České televize (poplatníci platící přímo na účet ČT)

Tato informace se netýká poplatníků osvobozených ze zdravotních důvodů (nevidomí a neslyšící spoluobčané) – u těchto spoluobčanů není osvobození časově omezeno.

Více informací: www.ceskatele­vize.cz – Televizní poplatek

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).