Hlavní navigace

Telia IC dodává konektivitu společnosti SkyNet

[Tisková zpráva]

Sdílet

Praha, Česká republika, 16. prosince 2002 – Na českém trhu s tranzitní konektivitou je Telia IC stále více úspěšnější. Tento trend potvrdila uzavřením kontraktu se společností SkyNet, jedním z nejvíce dynamických ISP.

Telia IC je v současné době jediným Tier-1 operátorem v České republice s vlastní infrastrukturou od úrovně chrániček. Tuto výhodu si uvědomuje většina poskytovatelů datových a hlasových služeb, pro které je na prvním místě kvalita a bezporuchovost připojení. „Zaznamenali jsme zvýšený zájem o naše služby od období bankrotů velkých nadnárodních operátorů, což je v případě Telie, pověstné svojí finanční stabilitou, logické“, řekl Tomáš Křešťák, CEO Telia IC Czech Republic.

SkyNet se může pochlubit širokým portfoliem služeb, které zahrnují poskytování připojení do internetu, bezpečnostní řešení, ochranu sítí a dat, hlasové služby a v neposlední řadě komplexní řešení na míru podle specifických požadavků svých klientů.

„SkyNet od Telie IC kupuje přenosovou kapacitu 40 Mbps s možností okamžitého upgradu. Telia IC je nyní naším dodavatelem díky jejich mimořádnému zabezpečení páteřní sítě“, říká Petr Jebavý, ředitel společnosti SkyNet. „Už jen fakt, že mají svoji IP síť zálohovanou na dvou nezávislých trasách, nám zajišťuje kvalitní připojení bez výpadků a tím pádem i spokojenost našich zákazníků.“

O společnosti Telia International Carrier
Telia International Carrier, dceřinná společnost koncernu Telia, poskytuje služby IP, přenosovou kapacitu, hlasové služby, infrastrukturu a kolokační řešení nezávislá na operátorovi. V současnosti je předním evropským nositelem transatlantického IP provozu. Její stoprocentně vlastněná optická síť Viking Network poskytuje vysokou kapacitu přenosového pásma a nabízí kompletní konektivitu po celém světě. Tato síť představuje investičně nesmírně náročný podnik, jehož cílem je zajistit pro Telia International Carrier pokrytí celé Skandinávie, Evropy a USA. Infrastruktura v Evropě je založena na síti chrániček propojující všechna významná města. Její komunikační kanály podporují IP, hlas a data. Síť má celkovou délku tras v Evropě a USA zhruba 40 000 kilometrů a propojuje 120 přístupových bodů v 50 nejdůleži­tějších městech. Další informace o společnosti Telia jsou k dispozici na www.telia.net/ca­rrier

O společnosti SkyNet
Společnost SkyNet, člen skupiny Slovanet Group, vlastněná nizozemskou společností Slovanet B.V. s hlavními akcionáři fondy skupin Advent International, ECM, FondElec a Genesis Capital, působí jako systémový integrátor na trhu datových telekomunikačních služeb již osm let. Rozsahem poskytovaných služeb a počtem zákazníků se řadí k nejvýznamnějším poskytovatelům připojení do sítě Internet a bezpečnostních řešení pro ochranu sítí a dat v České republice. Společnost nabízí svým klientům komplexní služby s důrazem na individuální přístup ke každému klientovi, kvalitu a bezpečnost. Společnost spravuje celorepublikovou síť s více než padesáti přípojnými body ve 38 městech České republiky.

Kontakty:
Karel Šotkovský
Sales Manager
Telia International Carrier Czech Republic
Tel.: +420 267 132 036
e-mail: Karel.Sotkovsky@teliacarrier.com
Kateřina Marková
Senior Account Manager
Virklis -- PR Agency,
Tel.: +420 241 742 675
e-mail: katerinam@virklis.cz
Lenka Vojtenková
Marketing Manager
SkyNet, a.s.
Tel.: +420 541 594 159
e-mail: lenka.vojtenkova@skynet.cz