Hlavní navigace

Téma Deníku: nová politická debata na televizní stanici UPC Express

[Tisková zpráva] První hosté: Milan Urban a Vladimír Tlustý

Sdílet

Praha 15.6.2009. Te­levizní stanice UPC Express, která je dostupná téměř šesti stům tisícům českých domácností využívajících služby digitální a analogové kabelové televize UPC, vysílá, počínaje dneškem, novou politickou debatu. Ta se jmenuje „Téma Deníku“ a moderuje ji Jan Klička, vedoucí domácí a ekonomické redakce těchto novin.

Prvním tématem se stalo šrotovné a diskutují nad ním Milan Urban (ČSSD), místopředseda hospodářského výboru poslanecké sněmovny a Vlastimil Tlustý, nezávislý specialista a bývalý ministr financí.Oba řeší zda šrotovné ano či ne – Milan Urban je samozřejmě pro, Vlastimil Tlustý by raději pro podporu ekonomiky volil nižší daně,(aby lidé více utráceli) než pouze příliš sektorové dotování automobilového průmyslu – nicméně oba se shodují na tom, že šrotovné stejně zavedeno bude.

„Téma Deníku“ s Janem Kličkou je čtrnáctidenník a diskuse trvá třicet minut. Pořad je při premiéře vysílán celkem čtyřikrát a během následujících dvou týdnů pak každý den několikrát reprízován. Zájemci ho mohou shlédnout i na internetové adrese http://www.you­tube.com/user/up­cexpress. Stopáž a periodicita pořadu jsou voleny tak, aby se s ním mohl seznámit skutečně každý. Periodicita pořadu pak navíc dovoluje moderátorovi volit závažnější a přitom stále aktuální téma. „Téma Deníku“ s Janem Kličkou volně navazuje na politickou debatu, kterou UPC začala uvádět pod názvem DUEL od května minulého roku.

UPC Express je informační, zpravodajský, publicistický a zábavní televizní kanál kabelové televize UPC, který aktuálně vysílá v centrální pražské a v sedmi regionálních variantách.