Hlavní navigace

Téměř 400 tisíc diváků sledovalo boj českých lvíčat o evropský titul

[Tisková zpráva] Zejména přímý přenos finálového utkání mezi českými a španělskými fotbalisty do 19 let na ME v Rumunsku přispěl v pondělí 1. srpna k tomu, že sportovní program ČT4 dosáhl celodenního podílu na publiku 6,18 %, což je nejlepší share od 15. května.

Sdílet

V pondělí 1. srpna začal od 18:48 hodin na ČT4 přenos finálového utkání Mistrovství Evropy ve fotbalu hráčů do 19 let, v němž čeští reprezentanti bojovali o zlato se Španělskem. Ve strhujícím zápase, v němž naši mladíci dvakrát vedli, aby nakonec podlehli svému soupeři až v prodloužení 2:3, bylo napětí cítit nejen na stadionu, ale i u televizních obrazovek. Fantastické nasazení našich lvíčat sledovalo u televizních obrazovek v průměru 367 tisíc dospělých (sledovanost 4,2 %, podíl na publiku 11,50 % – viz graf).

Samotný zápas (pouze jednotlivé poločasy a nastavení, bez reklam, vstupů ze studií a rozhovorů) včetně prodloužení pak sledovalo 402 tisíc dospělých diváků (sledovanost 4,6 %, podíl na publiku 12,53 %).

Celý přenos celkově zasáhl (alespoň tříminutová kontinuální sledovanost) dokonce 1 milion 336 tisíc diváků starších patnácti let.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).