Hlavní navigace

Tempo růstu InterSystems na celosvětovém trhu vnořených databází je nejvyšší

[Tisková zpráva]

Sdílet

Tempo růstu společnosti InterSystems na celosvětovém trhu vnořených databází je nejvyšší mezi deseti předními prodejci

Studie uvádí, že postrelační databáze CACHÉ v podílu na trhu předčila Oracle

Cambridge, Massachusetts — 12. ledna 2005 — Společnost InterSystems Corporation dnes ohlásila, že její postrelační databáze CACHÉ zaznamenala podle nedávno zveřejněné zprávy organizace IDC nejvyšší míru růstu mezi deseti předními produkty v oblasti vnořených databází.

Jako přední poskytovatel databází ve zdravotnictví a významný hráč v dalších odvětvích společnost InterSystems vyvíjí a prodává postrelační databázi CACHÉ a univerzální integrační platformu Ensemble po celém světě.

Rychlý růst v oblasti postrelačních databází

Nová zpráva organizace IDC, „Celosvětové systémy pro správu vnořených databází 2003 – podíly prodeje, IDC, Dokument č. 32468, prosinec 2004", uvádí, že oblast postrelačních databází je nejrychleji rostoucím segmentem celosvětového trhu vnořených databází, který se v roce 2003 zvýšil o 11 % na 1,128 miliard USD. Společnost InterSystems s mírou růstu 38 % se mimo překonání ostatních předních hráčů na trhu podařilo předstihnout společnost Oracle a stát se tak dvojkou ve velikosti podílu na trhu vnořených databází s tržbami ve výši přibližně 141 milionů USD. „Počítačové systémy se stále více přesunují k nasazování architektur orientovaných na služby (SOA) … a CACHÉ má tedy dobrou pozici k získání převahy ve všech odvětvích, které jdou dopředu,“ uvádí zpráva.

„Tato zpráva odráží silný růst, který jsme u produktu CACHÉ zaznamenali na vícerých cílových trzích,“ říká vicepresident společnosti InterSystems pro strategické plánování Paul Grabscheid. „Schopnosti rychlého vývoje a nasazení společně se silnou podporou architektury SOA a minimálními nebo vůbec žádnými požadavky na správu databází, činí CACHÉ velmi atraktivní pro ředitele pro počítačové systémy i naše partnery v oblasti aplikací. Tyto od konkurence odlišující prvky mohou jednoznačně vést k růstovému trendu s tím, jak se zákazníci budou zaměřovat na maximalizaci návratnosti investic pro investice do IT.“


V případě zájmu o další informace, prosím kontaktujte:
PRAM
Patrik Schober
patrik.schober@pram­.cz

O společnosti InterSystems
Po více než 25 let se společnost InterSystems Corporation (www.InterSys­tems.com), jejíž sídlo je ve městě Cambridge ve státě Massachusetts, orientuje na uspokojování potřeb organizací v sektoru IT a profesionálních vývojářů. Společnost InterSystems dodává databázový a integrační software, který umožňuje rychlé vytváření a integraci vysoce výkonných aplikací klíčových pro úspěšnou činnost organizací. Post-relační databázová platforma Caché a platforma pro rychlou integraci Ensemble, což jsou vlajkové lodi mezi produkty společnosti InterSystems, sdílí výkonné technologie zajišťující konzistentní a efektivní objektovou reprezentaci různorodých programovacích modelů a datových formátů a eliminující neodmyslitelné rozdíly mezi objektovými a relačními technologiemi.

Více než 4 milióny uživatelů používá pro svou činnost klíčové aplikace, které jsou založeny na softwaru společnosti InterSystems. Pro vývojáře aplikací a integrátory po celém světě je dispozici 20 regionálních zastoupení a pro všechny produkty společnosti InterSystems je poskytována nepřetržitá technická podpora.
InterSystems B.V., organizační složka, podporuje prodej Caché od r. 1999 také v České a Slovenské republice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).