Hlavní navigace

Ten nejlepší Fantom ráje

[Tisková zpráva] V sobotu 13.11. od 20.15 hod. mohou diváci Prima COOL očekávat, že v rámci víkendových COOL movies dorazí Ten nejlepší. Robert Den Niro se vžije do hlavní role v dramatickém příběhu inspirovaném podle skutečného životního osudu záchranáře Carla Brasheara. Tento statečný muž se vždy zastával hesla: Nikdy se nevzdávej! Jeho tmavá barva kůže mu však postavila do cesty nejednu překážku. Když vstoupil dobrovolně do armády, sen o službě v námořnictvu se rozplynul kvůli netajenému rasismu. A tak se Carl jako první černoch dostal do elitní školy pro potápěče záchranáře, kde ho však čekalo další drsné střetnutí – tentokrát s velitelem. Osudy dvou mužů, které zpočátku rozděluje nesnášenlivost, se ale postupně začnou překvapivě vyvíjet až k vzácnému přátelství v dobrém i zlém.

Sdílet

Od 22.00 hod. osvěží náladu muzikálová komedie Fantom ráje. Mladý skladatel Winslow touží po slávě a uznání. Uvěří proto slibům záhadného hudebního producenta, že mu pomůže v kariérním postupu. Místo toho však projde peklem, protože se upsal samotnému ďáblu. Snaží se alespoň před podobnou chybou ochránit nadějnou mladou zpěvačku, do níž se zamiloval. Snímek je dílem legendárního režiséra Briana De Palmy (Untouchables, Scarface, Mission: Impossible). Získal ocenění Zlatý Glóbus a byl nominován na Oskara za Nejlepší hudbu. Té se ujal Paul Williams.

V neděli 14.11. se od 20.15 hod. představí v rámci COOL movies úspěšná komedie s názvem Nesvatbovi. Zprostředkovatelé rozvodů John a Jeremy mají ideální jarní koníček – vetřou se na svatbu a tam narušují její poklidný chod. Přísně se však vždy drží svých pravidel, jak oslavu rozložit a vyděsit každou vdavekchtivou ženu. Jednoho dne se vydají uskutečnit další ze svých ďábelských plánů na svatbu dcery vysoce postaveného vládního pracovníka. Uprostřed události se však John zamiluje do jedné z družiček a celou akci zruší. Podaří se povedenému pánskému duu opravdu nalézt tu pravou? Časopis Premiere zařadil tento film v roce 2006 mezi 50 nejlepších komedií všech dob.

Závěr víkendu na Prima COOL si od 22.00 hod. vezme na starost horor Dům voskových figurín. Skupinka teenagerů cestuje na školní fotbalový zápas a uvízne kvůli poruše auta v opuštěném malém městečku Athelston. Pobyt jim od počátku znepříjemní dvojice šílených bratrů, kteří zavraždili mnoho obyvatel městečka a jejich navoskovaná těla ukládají do někdejší hlavní turistické atrakce – Voskového muzea. Partě návštěvníků tak nezbývá, než vynaložit všechny síly na to, aby se i oni nestali součástí zvrácené expozice. Film je remakem stejnojmenného hororu z roku 1953. Zajímavostí je, že se v něm objeví dědička hotelového impéria Paris Hilton.