Hlavní navigace

TENNET od STROM telecom míří do reálného provozu v největší pevné síti v Rusku

[Tisková zpráva] Praha, 9. června 2006 – Společnost STROM telecom, výrobce moderních telekomunikačních zařízení, informačních systémů a technologií, oznámila zahájení ostrého pilotního provozu svého technologického řešení TENNET pro sítě příští generace v síti moskevského operátora MGTS, kterou využívá přibližně 4,5 milionu účastníků. Cílem projektu je příprava na přechod moskevské telefonní sítě na technologii příští generace.

Sdílet

„Struktura plánované modernizace sítě MGTS odpovídá celosvětovému trendu budování IP sítí s podporou široké nabídky služeb a možnostmi rychlé implementace a snadného rozšiřování,” uvedl generální ředitel MGTS Alexey Goltsov.

NGN technologie TENNET bude v průběhu ostrého pilotního provozu nasazena na telefonním uzlu v Preobraženském obvodu. TENNET zde bude obsluhovat tisíc nových uživatelů. Analýza funkcí této části sítě společnosti MGTS umožní do konce roku 2006 vytvoření plánu optimálního průběhu budování sítě nové generace. Tento plán bude naplněn v průběhu let 2007 až 2011. Rozhodnutí o využití platformy TENNET společnosti STROM telecom při upgradu celé sítě MGTS proběhne na základě výsledků ostrého pilotního provozu.

„Základ řešení pro sítě příští generace, softswitch TENNET, je postaven na otevřené platformě Advanced TCA a nabízí operátorům pevných sítí plně vybavenou výkonnou infrastrukturu pro sítě založené na IP,“ uvedl Nihad Hurem, generální ředitel společnosti STROM telecom. „TENNET přináší telekomunikačním operátorům naprosto spolehlivý systém se špičkovou dostupností pro sítě příští generace. Při jeho vývoji kladli odborníci naší společnosti důraz na snadnou a rychlou implementaci do stávajícího síťového prostředí, snadnou správu a údržbu a bezproblémové rozšiřování síťové infrastruktury podle potřeb operátora.“

Pilotní provoz sítě příští generace v rámci infrastruktury největšího moskevského telekomunikačního operátora MGTS tak využívá vyspělé technologické řešení, které zajišťuje hladký přechod ze současných technologií na čistě IP sítě se širokou nabídkou služeb. Nasazení systému TENNET odpovídá ekonomické strategii MGTS pro migraci na nové síťové technologie při maximálním využití dosavadních investic. Zároveň umožňuje dosáhnout cílů v oblasti rozvoje provozu, flexibilní správy všech prvků sítě a centrálního monitorování provozu, které společnosti umožní snížit provozní náklady. Nejvýznamnějším přínosem platformy TENNET ale zůstává zpřístupnění celé řady moderních služeb zákazníkům společnosti MGTS.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).