Hlavní navigace

Tento víkend v Prima kinu hledej za vším ženu – v řecké klasice, romantické komedii i v příběhu o generaci čtyř mužů

[Tisková zpráva] ženy světa Heleny ve filmu Trója. Nevyplácí se svou ženu ukrást zrovna králi, a tak se nedá počítat s ničím jiným než s pořádnou melou, na jejímž konci vyhraje rozum nad svaly díky přeslavné lsti s trojským dřevěným koněm. Zážitek ze zpracování klasického Homerova díla podtrhují dokonalé herecké výkony takových hvězd jako Julian Glover, Brian Cox, Brad Pitt, Eric Bana nebo Orgando Bloom. To už samo vypovídá o tom, že bude na co koukat, nemyslíte?

Sdílet

Mimochodem, perličkou z natáčení je známá příhoda o bojových scénách Brada Pitta a Erica Bany. Ti je totiž skutečně hráli a dohodli se přitom, že za každý reálný zásah si vyplatí peníze. Za malý zásah to bylo 50 dolarů, za víc bolestný 100 dolarů. Eric Bana nakonec neplatil Pittovi nic, ale Brad mu musel dát 750 dolarů jako bolestné. Dalším střípkem zpoza kamery je, že režisér filmu zpočátku v žádném případě nechtěl, aby se postava Heleny vůbec na plátně objevila, protože měl pocit, že nemůže existovat herečka, která by splnila očekávání publika. Studio ale naléhalo, a proto záměrně vybral v té době neznámou herečku Diane Kruger, která se zhostila své role velmi přesvědčivě.

Sobotní večer 5.9. přináší divákům Prima kina od 20.00 romantickou komedii Těžce zamilován s hvězdným obsazením v hlavních rolích. Nakolik lákavé je být svědkem úchvatného hereckého výkonu Gwyneth Paltrow, která prokáže svůj komediální talent, když hraje dokonce o 100 kilogramů těžší zamindrákovanou a romantickou holku? A co teprve, když se do ní zamiluje legendární komik Jack Black, jenž si však tvrdohlavě myslí, že jeho vyvolená je prvotřídní sexy štíhlá kočka? Zdá se, že s jeho vnímání není vše tak úplně v pořádku… Nechat se okouzlit krásnou Gwyneth však není tak neobvyklou záležitostí. Ve svých filmových rolích již totiž několikrát stála na postu osudových žen. Stačí si vzpomenout na šílenou lásku se Zamilovaným Shakespearem, za níž získala dokonce oscarové ocenění, nebo na dramatické manželství s Michaelem Douglasem ve snímku Dokonalá vražda. Ostatně, i v soukromém životě si Gwyneth uměla vždy kvalitně vybrat – byla totiž snoubenkou amerického idolu Brada Pitta a za nejlepší kamarádku si zvolila popovou královnu Madonnu.

Pro změnu dramatickou náladu přinese v neděli 6. září snímek Křižovatka osudu, vysílaný od 22.10. Divákům nabízí příběh ze života o generaci čtyř mužů. I je zasáhl tragický osud jedné z nejbližších žen. Hlavní aktéři filmu, spojení rodinnými svazky, se jednoho dne setkali u společného stolu, aby uskutečnili svérázný plán jejich pradědečka. On totiž dal podnět k výletu do jižní části USA, během něhož se průběžně objasňuje nejedna překvapivá, ale přeci jen tak pro život typická, událost z minulosti jednotlivých cestujících. Kam a na co se dá vůbec v životě dojet a jak se rozhodnout, kam zabočit v osudových chvílích? A má samotná cesta vůbec nějaký smysl? Film je protkán civilními, a přesto brilantními hereckými výkony, ať už z generace starších či mladších představitelů. Může se tak pyšnit mimo jiné jmény jako Michael Caine, Christopher Walken, Josh Lucas, Glenne Headly, stejně jako vysokým hodnocením filmových kritiků. Charisma zmíněných herců již v minulosti zaručilo úspěch mnoha snímků a věřte, že ani při průjezdech různými křižovatkami vás nenechá chladnými. Navíc když každá další křižovatka může být právě tou osudnou – ať už na samotné cestě, nebo v životě hlavních postav…