Hlavní navigace

Teplárenský průmysl tématem Leaders Clubu Z1

[Tisková zpráva] PRAHA (5. května 2009) – Exkluzivní Leaders Club zpravodajské televize Z1 se v dalším vydání zaměří na teplárenský průmysl. Diskutovat o něm budou Zdeněk Fousek, člen představenstva Czech Coal, Tomáš Drápela, generální ředitel Plzeňské Teplárenské a místopředseda Teplárenského sdružení ČR a Aleš Kuták, náměstek ministra životního prostředí a ředitel sekce ochrany klimatu a ovzduší.

Sdílet

Dlouhodobé smlouvy s hnědouhelnými doly teplárnám končí a zásoby uhlí vázané na dosavadní územně ekologické limity se tenčí. Kde tedy vzít hnědé uhlí? Nejen na to se hostů Leaders Clubu zeptá moderátor Jan Němec.

Zdeněk Fousek, člen představenstva Czech Coal, Tomáš Drápela, generální ředitel Plzeňské Teplárenské a místopředseda Teplárenského sdružení ČR, Aleš Kuták, náměstek ministra životního prostředí a ředitel sekce ochrany klimatu a ovzduší budou spolu s Martinem Hanákem, ředitelem metodického odboru Svazu českých a moravských bytových družstev, který se do debaty zapojí telefonicky, diskutovat také o tom, zda má stát dohlížet na ceny energetických surovin nebo zda budou teplárny platit za uhlí vysoké sumy a tím pak budou muset zvyšovat ceny dálkového tepla pro bytové domy. Můžeme čekat vlnu odpojování od velkých tepláren?

Dvanácté vydání hodinového pořadu Leaders Club vysílá Z1 ve středu, 6. května ve 21:05. Reprízu je možné sledovat ve čtvrtek, 7. května ve 12:35, a v sobotu, 9. května v 11:05 Záznam diskuse bude také na internetové adrese www.z1tv.cz v sekci Archiv.