Hlavní navigace

Terezie Kašparovská a Petr Tichý - moderátoři Zpravodajského deníku

[Tisková zpráva] Televize Prima vybrala další dva moderátory, kteří budou od podzimu uvádět Zpravodajský deník Prima TV – Terezii Kašparovskou a Petra Tichého. V obou případech sáhla Prima TV při výběru do vlastních řad.

Sdílet

Terezie Kašparovská působí v Prima TV od května roku 2000. Televizní diváci ji znají jako redaktorku domácího zpravodajství Zpravodajského deníku, moderovala Minuty regionu. Před Prima TV působila Terezie jako moderátorka a redaktorka regionálního studia ve Zlíně. Vystudovala žurnalistiku na Filozofické Fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

„Na novou práci se moc těším, vracím se do Primy po mateřské dovolené. Jsem ráda, že se znovu setkám se svými kolegy a jsem zvědavá na všechno nové, co mi práce přinese,“ říká Terezie Kašparovská.

Petr Tichý působil v Prima TV v letech 1995 – 1998 jako hlavní ekonomický redaktor zpravodajství a dramaturg pořadu K věci. Od konce roku 1998 pobýval v Austrálii, nadále spolupracoval s Prima TV (Zpravodajský deník, Svět 2006) a s dalšími českými médii. V Austrálii působil v letech 2002 – 2005 jako vedoucí českého vysílání a moderátor Rádia 4EB v Brisbane a spolupracovník SBS v Sydney. V roce 2005 ukončil magisterská studia na Griffith University v Brisbane v oboru FILMOVÁ A TELEVIZNÍ STUDIA. V letošním roce se podílel na projektu nové digitální zpravodajsko-publicistické televize Z1.

„Jsem velmi rád, že mi televize Prima umožnila návrat do redakce zpravodajství a doufám, že mé zkušenosti budou posilou pro celý tým,“ říká Petr Tichý.

„Petr Tichý začínal před více než 6 lety na Primě, pak studoval a pracoval v Austrálii. Je to velmi zkušený, ale neokoukaný novinář. Věřím, že pro diváky bude příjemným překvapením. Terezie Kašparovská je špičkovou televizní reportérkou. Před mateřskou dovolenou byla parlamentní zpravodajkou PRIMA TV. Jsem přesvědčen, že z výborné reportérky se stane výborná moderátorka,“ dodává Jiří Závozda, šéfredaktor zpravodajství Prima TV.