Hlavní navigace

Test akcelerátorů dial-up připojení

[Tisková zpráva]

Sdílet

Test akcelerátorů dial-up připojení

Praha, 14. 2. 2005 – Společnost Kapsch Telecom nabízí na českém trhu spolu se svým partnerem americkou společností ICT řešení pro akceleraci dial-up připojení zvané AcceleNet. AcceleNet se řadí na světovou špičku v oblasti inteligentní komprese a je vyspělou technologií, kterou v současné době využívají například takoví zákazníci jako TISCALI (ČR), Microsoft MSN (USA), Pannon GSM (Maďarsko), mobilkom Austria (Rakousko) a VIPnet (Chorvatsko).

Základní funkcí akcelerátorů dial–up připojení je zvýšit propustnost komunikačních linek na „poslední míli“, tj. obvykle komutované telefonní linky nebo GSM připojení. Akcelerátory dial-up připojení používají různě sofistikované kompresní technologie a obvykle jsou postaveny na architektuře klient – server. Na straně poskytovatele Internetu (ISP) je provozována serverová část akcelerátoru a na straně individuálního účastníka je spuštěn jednoduchý program, který zpětně dekomresuje přenášená data.

Řešení AcceleNet, které na českém trhu nabízí společnost Kapsch Telecom, je unikátní z několika pohledů. V první řadě AcceleNet využívá různé – protokolově optimalizované – kompresní algoritmy pro nejpoužívanější síťové protokoly (HTTP, MS-RPC, SMTP, POP3 a MIME). S využitím protokolově optimalizovaných kompresních algoritmů lze dosáhnout vyššího stupně komprese a tím i zvýšení rychlosti přenášených dat. Např. http příkaz GET, který má v nekomprimované formě velikost okolo 500 bytů je po komprimaci velký jen 15 bytů.

Druhou podstatnou výhodou řešení AcceleNet je použití souborově optimalizovaných algoritmů komprese pro nejpoužívanější typy přenášených dat. AcceleNet pak automaticky volí nejvhodnější algoritmus pro obrázky (JPEG, GIF nebo PNG), text, flash soubory apod. Serverová část navíc provádí důkladnou analýzu zpracovávaných dat a dokáže rozpoznat, že např. uvnitř PowerPoint nebo Word souboru je JPEG obrázek a použít na obrázek jiný – efektivnější – algoritmus než na zbytek souboru.

Další metodou, jak ještě zefektivnit datový přenos je využití technologie perzistentního modelu. Tato technologie vychází z toho, že obsah webových stránek se velmi často opakuje. AcceleNet využívá znalosti již dříve zpracovaných paketů k tomu, aby dále optimalizoval přenášená data. Pokud nově přenášená webová stránke se od předchozí liší jen částečně, AcceleNet zajistí, že po pomalých komunikačních linkách se přenáší pouze ta data, která jsou jiná.

Díky všem těmto technologiím patří řešení AcceleNet k absolutní světové špičce a výsledky, kterých dosahují poskytovatelé Internetu s využitím AcceleNetu jsou lepší než u obdobných zařízení.

Společnost Kapsch Telecom provedla nezávislý test 5-ti předních českých provozovatelů dial-up akcelerátorů. Testování bylo prováděno na Notebooku HP Compaq nx9010 dne 18.1.2005 od 9 do 13 hodin, přičemž v případě každého ISP byl nainstalován a následně odinstalován daný akcelerační software, připojení k internetu bylo provedeno přes odpovídajícího poskytovatele. U jednotlivých stránek a providerů bylo testováno načítání série stránek v jednotlivých variantách, tj. bez akcelerátoru, s vypnutou kompresí obrázků a s maximální kompresí obrázků, po sobě, tak aby byl zaručen minimální vliv jiných faktorů jako je zatížení sítě, vytížení serveru na němž je stránka uložena, apod. Testovací stránky byly vybrány náhodně, tak aby byly zastoupeny stránky obsahující převážně text, převážně obrázky i převážně objekty typu Flash, a to přibližně v poměru zastoupení těchto jednotlivých typů na Internetu. Zároveň nesměly tyto stránky obsahovat dynamicky se měnící prvky (reklamní bannery).

Z testu vyšel nejlépe akcelerátor, který nabízí společnost TISCALI svým uživatelům vytáčeného připojení k internetu TISCALI INTERNET ZDARMA (http://akcele­rator.tiscali­.cz). Při nastavení maximální komprese obrázků dosahuje výrazně největší časové úspory při přenášení dat a zároveň zachovává ve srovnání s ostatními akcelerátory lepší kvalitu grafiky. Navíc tento akcelerátor jako jediný komprimuje i Flash objekty.

Test dial-up akcelerátorů v českém prostředí potvrdil, že řešení, které nabízí společnost Kapsch Telecom opravdu představuje absolutní světovou špičku a lze s ním zvýšit propustnost komunikačních linek na poslední míli až o 20% oproti řešením konkurenčním a až o 60% oproti neakcelerované komunikaci.


O společnosti Kapsch
Společnost Kapsch Telecom spol. s r.o. působí na českém trhu od roku 1991 a to jak v oblasti privátních hlasových a datových sítí a integrovaných řešení hlas/data, tak i při realizaci projektů národních a mezinárodních telekomunikačních operátorů. KapschTelecom, spol. s r.o. se profiluje jako dynamicky se rozvíjející moderní podnik s operativním řízením a pevným zázemím. Současná struktura podniku se sídlem v Praze a pobočkou v Brně umožňuje snadné pokrytí republiky při zajišťování servisu zákazníkům i poskytování ostatních služeb. Centrální servisní sklad v Praze a zkušený tým techniků je základem pro poskytování servisních služeb špičkové úrovně, jak standardních, tak nadstandardních, vycházejících z individuálních požadavků zákazníků. Rovněž specialisté z projekčního a obchodního oddělení jsou připraveni ve spolupráci se zákazníky a s využitím stabilního zázemí mateřské firmy Kapsch AG, řešit a realizovat projekty nejmodernějších komunikačních a informačních systémů. 

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Radka Kolínská
Kapsch Telecom, spol. s r.o.
Opletalova 1015/55
110 00 Praha 1
Tel.: 221 466 311
Fax: 222 244 288

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).