Hlavní navigace

The Open Championship - 140. ročník znovu na NOVA Sport

[Tisková zpráva] Stejně jako každým rokem přináší i letos stanice NOVA Sport přímé přenosy z nejstaršího a nejslavnějšího golfového "major" turnaje. Na hřišti Royal St. George´s se uskuteční jubilejní 140. ročník a diváci stanice NOVA Sport budou mít jako obvykle možnost sledovat nejlepší golfisty světa v průběhu všech čtyř hracích dnů.

Sdílet

Praha 13. července 2011 – The Open se pro letošní ročník přesunulo ze skotského St Andrews na jihozápadní pobřeží Anglie poblíž historické vesničky Sandwich. Místní slavné hřiště Royal St George´s bylo v roce 1894 vůbec prvním „neskotským“ hřištěm, na kterém se tento jediný evropský major turnaj odehrál, a v letošním roce hostí The Open už počtrnácté. Naposledy se tu hrálo v roce 2003, kdy všechny velké hvězdy světového golfu senzačním způsobem porazil neznámý americký mladík Ben Curtis, jeden z nejpřekvapi­vějších major šampionů golfové historie.

Na Open budou pochopitelně startovat s výjimkou zraněných hráčů všichni nejlepší golfisté světa a velká pozornost bude soustředěna na souboj domácích hvězd Luka Donalda a Leeho Westwooda, kteří spolu soupeří o post světové jedničky. Ještě větší očekávání ale bude provázet návrat irského mladíka Roryho McIlroye, který v polovině června naprosto dominantním způsobem zvítězil na US Open, ale od té chvíle nenastoupil ani do jediného turnaje. Pošramocenou reputaci amerických golfistů se bude snažit napravit ve velké formě hrající veterán Steve Stricker, golfová veřejnost je také zvědava, zda svou sérii neúspěšných výsledky na The Open dokáže přerušit hvězdný Phil Mickelson.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).