Hlavní navigace

The Open Championship 2009

[Tisková zpráva] Stanice NOVA Sport získala exkluzivní vysílací práva pro CŘ a SR na další tři ročníky The British Open. V přímých přenosech divákům nabídneme to nejdůležitější ze všech čtyř dnů turnaje. Jedinečné setkání špičkových golfistů v boji o jeden z nejprestižnějších golfových titulů světa vysílá NOVA Sport od 16. července.

Sdílet

V Praze 13.7.2009 – Hřiště, na kterém se turnaj odehraje,Ailsa Course, je v současnosti v Británii hodnoceno jako vůbec nejkvalitnější a je zároveň řazeno i mezi nejlepší hřiště na světe. Hřiště bylo za 2. světové války využíváno jako letiště a přistávací dráha je stále patrná. Současnou podobu dal hřišti architekt Mackenzie Ross, který byl pověřen redesignem hřiště, které bylo poté znovu otevřeno v roce 1951.

Po loňské absenci se na British Open představí i Tiger Woods, který již po návratu z přestávky způsobené zraněním předvádí opět skvělé výkony. Jeho hlavním cílem bude sesadit vítěze dvou posledních ročníků, Padraiga Harringtona. Harrington letos vůbec neprožívá dobrou sezónu a všichni jsou zvědaví, zda se dokáže vrátit na vítěznou vlnu. Pro české diváky je zklamáním neúčast Alexe Čejky, který neprošel sítem kvalifikací a letos si The Open nezahraje.

Přímé přenosy ze všech čtyř dnů British Open sledujte na NOVA Sport od 16.7. do 29.7.2009

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).