Hlavní navigace

Prestižní cena The Stevie Awards putuje i do České republiky Získala ji Et netera za projekt „Offlineblog“

[Tisková zpráva] Praha, 3. července 2008 – Společnost ET NETERA, přední český dodavatel e-business řešení, získala prestižní ocenění International Business Awards v kategorii "Consumer Entertainment/Information" za unikátní projekt Offlineblog (www.offlineblog.cz).

Sdílet

Co jsou The Stevies?
International Business Awards neboli také The Stevie Awards je první celosvětový program cen, udělovaných za kvalitně odvedenou práci společností různého zaměření. Vítěze vybírala odborná porota z více 1 700 nominací z více než 30ti zemí světa v různých kategoriích.

Více informací viz. www.stevieawar­ds.com

Co je Offlineblog?
Offlineblog vznikl v červnu 2007 jako unikátní off-line blog, realizovaný na tabuli 2×2,4 m. Slouží ke komentování lokálních i celosvětových událostí, vyjadřování názorů zaměstnanců firmy a obveselování kolemjdoucích a kolemjedoucích. Je směrován do rušné pražské ulice Milady Horákové na Letné, po které denně projede cca 50.000 automobilů, navíc tudy vede i tramvajová trať. V ranních a odpoledních špičkách zde pravidelně dochází k tvorbě kolon, což poskytuje řidičům a cestujícím dostatek času k bezpečnému přečtení obsahu. Aby nedošlo k diskriminaci on-line čtenářů je Offlineblog prezentován i na www.offlineblog.cz.

Hlavní benefity:

  • Celodenní přístup bez potřeby síťového připojení a dodávky el. proudu.
  • Snadná administrace: žebřík 2,6 m, hadr, voda, křída.
  • Velmi dostupný upgrade (např. barevné křídy) za nízké ceny.
  • Díky antivirovému programu Bigtree 2.1. (lípa), dochází jen zřídka ke zničení obsahu viry (silnydest.exe,).
  • Snadná editace obsahu bez potřeby znalosti jazyka HTML. → Není ohrožen výpadkem jakéhokoli serveru.
  • K textům je možno velmi snadno připojit obrázkové přílohy.
  • V případě rozšíření o aplikaci „krida_na_provazku“ se kolemjdoucí mohou zapojit např. do hlasování, a to bez přihlášení a registrace.

Jen je škoda, že v současnosti je přístup off-line čtenářů k tomuto mediu omezen dopravními uzavírkami na Letné. Společnost Et netera se snaží zaujmout a pobavit své zaměstnance, obchodní partnery i širokou veřejnost netradičními formami propagace dlouhodobě. „Přesycenost inzercí a dalšími tradičními formami propagace je čím dál větší a tyto nástroje postupně ztrácí na účinnosti. My razíme jinou cestu, která v mnohém obtížnější, ale daleko více pasuje k duchu a atmosféře naší firmy. Zároveň podle ohlasů okolí, klientů i vlastních lidí velmi dobře funguje,“ řekl Ondřej Čihař, marketingový manager společnosti Etnetera a.s.

Et netera již před časem upoutala pouliční performancí „Ervín“, kdy na Letné, po dva měsíce, postával v ranních dopravních špičkách na chodníku človík a každý den předváděl některou z lidských činností hledaje tak alegoricky smysl svého života. Jednou jako lyžař, podruhé jako lékař, potřetí jako kuchař bavil především řidiče postávající v útrpných zácpách. Et netera dále vytváří vlastní komiks z IT prostředí (http://ljama­.etnetera.cz), který pravidelně vychází v časopise Connect, pořádá netradiční akce pro klienty atd.