Hlavní navigace

Prestižní cena The Stevie Awards putuje i do České republiky Získala ji Et netera za projekt „Offlineblog“

[Tisková zpráva] Praha, 3. července 2008 – Společnost ET NETERA, přední český dodavatel e-business řešení, získala prestižní ocenění International Business Awards v kategorii "Consumer Entertainment/Information" za unikátní projekt Offlineblog (www.offlineblog.cz).

Doba čtení: 2 minuty

Co jsou The Stevies?
International Business Awards neboli také The Stevie Awards je první celosvětový program cen, udělovaných za kvalitně odvedenou práci společností různého zaměření. Vítěze vybírala odborná porota z více 1 700 nominací z více než 30ti zemí světa v různých kategoriích.

Více informací viz. www.stevieawar­ds.com

Co je Offlineblog?
Offlineblog vznikl v červnu 2007 jako unikátní off-line blog, realizovaný na tabuli 2×2,4 m. Slouží ke komentování lokálních i celosvětových událostí, vyjadřování názorů zaměstnanců firmy a obveselování kolemjdoucích a kolemjedoucích. Je směrován do rušné pražské ulice Milady Horákové na Letné, po které denně projede cca 50.000 automobilů, navíc tudy vede i tramvajová trať. V ranních a odpoledních špičkách zde pravidelně dochází k tvorbě kolon, což poskytuje řidičům a cestujícím dostatek času k bezpečnému přečtení obsahu. Aby nedošlo k diskriminaci on-line čtenářů je Offlineblog prezentován i na www.offlineblog.cz.

Hlavní benefity:

  • Celodenní přístup bez potřeby síťového připojení a dodávky el. proudu.
  • Snadná administrace: žebřík 2,6 m, hadr, voda, křída.
  • Velmi dostupný upgrade (např. barevné křídy) za nízké ceny.
  • Díky antivirovému programu Bigtree 2.1. (lípa), dochází jen zřídka ke zničení obsahu viry (silnydest.exe,).
  • Snadná editace obsahu bez potřeby znalosti jazyka HTML. → Není ohrožen výpadkem jakéhokoli serveru.
  • K textům je možno velmi snadno připojit obrázkové přílohy.
  • V případě rozšíření o aplikaci „krida_na_provazku“ se kolemjdoucí mohou zapojit např. do hlasování, a to bez přihlášení a registrace.

Jen je škoda, že v současnosti je přístup off-line čtenářů k tomuto mediu omezen dopravními uzavírkami na Letné. Společnost Et netera se snaží zaujmout a pobavit své zaměstnance, obchodní partnery i širokou veřejnost netradičními formami propagace dlouhodobě. „Přesycenost inzercí a dalšími tradičními formami propagace je čím dál větší a tyto nástroje postupně ztrácí na účinnosti. My razíme jinou cestu, která v mnohém obtížnější, ale daleko více pasuje k duchu a atmosféře naší firmy. Zároveň podle ohlasů okolí, klientů i vlastních lidí velmi dobře funguje,“ řekl Ondřej Čihař, marketingový manager společnosti Etnetera a.s.

Et netera již před časem upoutala pouliční performancí „Ervín“, kdy na Letné, po dva měsíce, postával v ranních dopravních špičkách na chodníku človík a každý den předváděl některou z lidských činností hledaje tak alegoricky smysl svého života. Jednou jako lyžař, podruhé jako lékař, potřetí jako kuchař bavil především řidiče postávající v útrpných zácpách. Et netera dále vytváří vlastní komiks z IT prostředí (http://ljama­.etnetera.cz), který pravidelně vychází v časopise Connect, pořádá netradiční akce pro klienty atd.