Hlavní navigace

TietoEnator rozšiřuje své kompetence v oblasti digitálního vysílání o Interactive TV Solutions společnosti Sofia Digital

[Tisková zpráva] TietoEnator, jeden z předních evropských poskytovatelů IT služeb s vysokou přidanou hodnotou, uzavřel partnerství se společností Sofia Digital, předním poskytovatelem interaktivních řešení pro digitální televizní vysílání.

Sdílet

Sofia Digital je společnost známá svojí průkopnickou prací na zavádění řešení pro digitální televizi, založených na standardech MHP. Její produkty a odborné znalosti využívá mnoho zákazníků na celém světě v rámci svých projektů MHP. Její inovační řešení SMS TV a koncepty propojující různá média umožňují také vytvářet nové zdroje příjmů pro držitele vysílacích licencí a operátory přenosových sítí.

Toto partnerství přináší nové kompetence a řešení, které může TietoEnator nabídnout svým zákazníkům z oblasti telekomunikací a médií v Evropě, zpočátku v České republice. Umožňuje TietoEnator nabídnout svým zákazníkům prvotřídní řešení a služby v oblasti digitálního televizního vysílání.

TietoEnator je velmi dobře etablovaný poskytovatel IT služeb v severských zemích i v dalších zemích Evropy. Partnerství s TietoEnator umožňuje společnosti Sofia Digital proniknout na tyto trhy se svými produkty, a to díky odbornému zázemí společnosti TietoEnator, její zákaznické bázi a znalosti místních podmínek. Jsme velmi potěšeni tím, že se nám podařilo uzavřít toto partnerství, a těšíme se na spolupráci s TietoEnator, říká Olli Väätäinen, výkonný ředitel Sofia Digital.

Cílem TietoEnator je posilovat svou pozici na evropském telekomunikačním a mediálním trhu. Partnerství se společností Sofia Digital a její řešení nám poskytují možnost otevřít velmi zajímavý nově vznikající tržní prostor, rozšířit naše portfolio služeb a řešení pro naše stávající zákazníky a také rozšířit naši zákaznickou bázi, říká Zbyněk Eiselt, výkonný ředitel TietoEnator, a.s.