Hlavní navigace

Tiscali a Dorna Sports prodlužují spolupráci

[Tisková zpráva]

Sdílet

Tiscali a Dorna Sports prodlužují spolupráci

Barcelona, Cagliari, 4. dubna 2003. Výsledkem vysoké úrovně výkonu webových stránek www.motograndprix­.com v roce 2002 bylo prodloužení spolupráce mezi společnostmi Tiscali, vedoucí evropskou internetovou komunikační společností a Dorna Sports, španělskou firmou, která drží práva jak na Světový pohár MotoGP, tak na Světový pohár v motokrosu, rovněž pro rok 2003.

Tiscali je pro rok 2003 oficiálním internetovým partnerem webových stránek Světového poháru MotoGP a Světového poháru v motokrosu www.motograndprix­.com, které od počátku roku, tj. před zahájením sezóny 2003, zaznamenaly již 2,5 milionu návštěv měsíčně a 43 miliony page views.

Podle dohody si společnost Tiscali udrží exkluzivní evropská práva na placený širokopásmový on-line kanál (B-zónu) s širokou škálou exkluzivního a vysoce kvalitního MotoGP obsahu, jako jsou živé video záběry, rozhovory, interaktivní akční klipy nejzajímavějších závodních okamžiků, shrnutí závodů, video a foto galerie a „oko odborníka“, exkluzivní sekce komentářů známých jezdců. K tomuto obsahu bude B-zóna navíc obsahovat „zábavní oblast“ s komentovanými okruhy, historickými informacemi, živým měřením času, legendami světa MotoGP, jízdou „v sedle závodních motocyklů“, profily jezdců a velkým archivem videí Světového poháru za posledních 10 let.

B-zóna společnosti Tiscali patří mezi první a nejúspěšnější sportovní služby, placené za návštěvu stránky a to díky svému zcela exkluzivnímu obsahu, včetně závodů v reálném čase, shrnutí a hloubkových analýz závodů.

Pro nadcházející závodní sezónu, jež u MotoGP začíná 6. dubna v japonské Suzuce a která u Motokrosu začala 30. března ve španělském Bellpuigu, bude širokopásmový kanál webových stránek obohacen o další možnosti a služby, pro které Tiscali poskytne technologii a Dorna obsah.

Pouhým „kliknutím“ budou mít uživatelé Internetu možnost zažít jeden z nejvíce vzrušujících sportovních šampionátů a získat jedinečný, vysoce kvalitní a do hloubky jdoucí obsah, výběrem z široké škály nabídek:

„Jedna Velká cena živě“: letošní nová nabídka umožňuje vychutnat si jeden závod Velké ceny jen za 3 Eura. Obsahuje veškerý obsah od prvních pátečních tréninků až po pondělní období po závodech.

„Zábava“: přístup k „zábavní oblasti“ na celé závodní období za 10 Eur.

„Všechny Velké ceny živě“: nabídka umožní uživatelům přistupovat k veškerému GP obsahu, kromě „zábavní oblasti“ za cenu 20 Euro.

„Prémiová nabídka“: plný přístup k „B-zóně“ za 30 Euro, včetně živých videí z kvalifikačních tréninků, přenosů z kamer „v sedle“ (250 cm3 MotoGP), záznamů ze závodů (zpožděných o deset minut), rozhovorů, akčních klipů, toho nejlepšího na videu (od roku 1992 dodnes) a veškerého obsahu „zábavní oblasti“; komentovaných okruhů, historického pozadí, živého měření času, legend MotoGP, okruhů „v sedle“, profilů závodníků a videí ze Světového poháru. Prémiová nabídka bude pokrývat celé období závodů MotoGP až do 3. listopadu 2003.

Všechny služby budou k dispozici v anglické, italské, španělské, francouzské a japonské jazykové verzi. Veřejně přístupná sekce stránek bude obsahovat novinky, výsledky, pohledy do zákulisí, stejně jako rozhovory s protagonisty Světového poháru MotoGP a Světového poháru v motokrosu.

Tiscali

Tiscali S.p.A. (Nuovo Mercato, Miláno: TIS, Nouveau Marche, Paříž: 005773), je internetová komunikační společnost, poskytující přístup k Internetu, obsah, firemní aplikace, a služby s přidanou hodnotou. Ke 31. prosinci 2002 měla společnost Tiscali 7,3 milionu aktivních uživatelů a zaznamenala na svých portálech Tiscali 13,7 milionu unikátních návštěvníků, což potvrzuje, že je jedním z vedoucích webových poskytovatelů v Evropě (zdroj: Nielsen NetRatings).

Firemní stránky Tiscali naleznete na www.tiscali.com

Dorna

Společnost Dorna, se sídlem ve španělském Madridu, je výhradním držitelem veškerých komerčních a televizních práv na vrcholové světové motocyklové závody, včetně Světového poháru v motokrosu, závodů Světové Velké ceny v Supercrossu a Světového poháru MotoGP. Webové stránky firmy Dorna naleznete na www.motograndprix­.com