Hlavní navigace

Tiscali uzavřela smlouvu s agenturou Reuters

[Tisková zpráva]

Sdílet

Tiscali uzavřela smlouvu s agenturou Reuters

LONDÝN/CAGLIARI 20. září (PROTEXT) --- Tiscali, vedoucí celoevropská internetová komunikační společnost, podepsala smlouvu s agenturou Reuters, celosvětovou skupinou pro informace, zpravodajství a technologie, která bude dodávat aktuální zpravodajství z oblasti technologií a financí čtrnácti internetovým portálům evropské sítě Tiscali.

Díky této smlouvě budou mít uživatelé Internetu prostřednictvím portálů Tiscali přístup k finančnímu zpravodajství a informacím z kapitálových trhů agentury Reuters, stejně jako k multimediálnímu on-line zpravodajství. Spolupráce již byla zahájena v Itálii, Francii a Velké Británii a v říjnu tohoto roku se rozšíří i do dalších evropských zemí.

Finanční zpravodajství agentury Reuters přináší informace o vývoji cen akcií, fúzích či hospodářských výsledcích, ale také zprávy z nejrůznějších odvětví, informace o primárních veřejných nabídkách akcií i zpravodajství z kapitálových trhů v šestnácti evropských zemích a ve Spojených Státech. Agentura Reuters bude internetovým portálům společnosti Tiscali navíc poskytovat on- line zpravodajství z Francie a Velké Británie, zahrnující hlavní domácí a mezinárodní zprávy, informace z oblasti sportu, zábavy či obchodu, stejně jako své původní souhrnné zpravodajství.

Jak on-line, tak i finanční zprávy se aktualizují v reálném čase a jsou upravovány speciálně pro uživatele Internetu. Redakce on-line zpravodajství třídí informace do formátu deseti hlavních zpráv, které jsou případně doplněny o fotografie a další webovou grafiku. Obsah je dodáván ve formátu NewsML --- novém standardu pro on-line distribuci zpráv, který poprvé představila právě agentura Reuters.

Kontakt:

Eva Štípková
World Online, s.r.o./Tiscali
Dělnická 12, 170 04 Praha 7
tel. +420 2 24590400
fax +420 2 24590401
http://www.wor­ldonline.cz
e-mail: pr@cz.tiscali.com

Tiscali S.p.A. (Nuovo Mercato, Milan: TIS; Nouveau Marché, Paris: 005773), jedna z největších celoevropských internetových komunikačních společností, poskytuje přístup do sítě Internet a širokou škálu internetových obsahů, aplikací a služeb 7,1 miliónu aktivních uživatelů. V průběhu prvního pololetí 2001 strávili uživatelé sítě Tiscali na Internetu více než 19 miliard minut a portály Tiscali zaznamenaly měsíční návštěvnost více než 13 miliónů unikátních přístupů (údaje ke dni 30. června 2001). Stránky společnosti Tiscali jsou k dispozici na adrese: www.tiscali.com