Hlavní navigace

Tiscali výrazně zvyšuje kapacitu

[Tisková zpráva]

Sdílet

Tiscali výrazně zvyšuje kapacitu

Praha, 17. června 2003 – TISCALI, vedoucí česká internetová společnost, zvýšila kapacitu své sítě určené pro přístup k Internetu prostřednictvím vytáčeného připojení na území České republiky o 15% a v samotné Praze o 25%.

Po celé zemi byly v přístupových bodech (POP) společnosti nainstalovány nové přístupové linky a modemy. Vedle hlavního města byla kapacita POPů (Points of Presence) společnosti TISCALI zvýšena v následujících oblastech: Beroun, Kladno, Nymburk, Mladá Boleslav, Mělník, Pardubice, Semily, Plzeň, Domažlice, Cheb, Tachov, České Budějovice, Český Krumlov, Prachatice, Jablonec nad Nisou, Ústí nad Labem, Louny, Jeseník, Frýdek Místek, Olomouc, Náchod, Blansko, Prostějov a Havlíčkův Brod.

Zmiňovaná modernizace přináší uživatelům Internetu společnosti TISCALI v daných regionech tyto výhody: vyšší dostupnost, spolehlivost a rychlost vytáčeného připojení, a to především ve večerních hodinách a o víkendech, kdy je poptávka po přístupu k Internetu nejvyšší.

TISCALI má více než 850,000 uživatelů registrovaných v současnosti pro využívání služby vytáčeného připojení k Internetu (TISCALI 10.0) a je nejvyužívanějším poskytovatelem přístupu k Internetu pro uživatele z řad domácností v ČR. Podle Naveeda Gilla, generálního ředitele TISCALI Česká Republika, proto společnost TISCALI i nadále vnímá potřeby zákazníků vytáčeného připojení jako prioritní pro své investice do infrastruktury zajišťující konektivitu.

„Samozřejmě, že v dnešních dnech je ve zprávách nejvíce pozornosti věnováno širokopásmovému připojení k Internetu ve formě ADSL, ale faktem zůstává, že vytáčené připojení velice pravděpodobně zůstane pro české uživatele v dohledné době nejpopulárnějším a nejlevnějším způsobem připojení k Internetu“, řekl Gill. „Zatímco ostatní firmy nyní soustřeďují svou pozornost výhradně na uživatele z velkých měst republiky intenzivně využívající Internet, společnost TISCALI se i nadále soustřeďuje na to poskytovat vysokou kvalitu připojení všem uživatelům Internetu po celé České republice.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).