Hlavní navigace

Tiskárna Epson® Stylus Pro 3880 přináší do velkoformátového tisku revoluční kvalitu a pohodlí

[Tisková zpráva] 30. října 2009 – Společnost Epson představuje novou profesionální tiskárnu Epson Stylus Pro 3880 pro tisk fotografií až do formátu A2+. Tato tiskárna umožňuje použití celé řady médií a je určena pro profesionály i náročné amatéry. Využívá pokročilé inkousty čtvrté generace UltraChrome K3 s technologií Vivid Magenta společnosti Epson, které zaručují vysokou kvalitu černobílých i barevných velkoformátových výtisků. Uživatelé ocení zejména flexibilitu, rychlost tisku a také skutečnost, že je zařízení možné využít pro řadu aplikací.

Sdílet

Tiskárna Stylus Pro 3880 je velmi kompaktní a díky svým malým rozměrům je ideálním řešením pro malé ateliéry. Je vybavena všemi doplňkovými funkcemi, na něž jsou již zákazníci společnosti Epson zvyklí, například portem pro vysokorychlostní připojení USB 2.0 a Ethernet.

Samostatné inkoustové kazety zajišťují maximální úspornost barevného tisku a patentované tiskové hlavy Micro Piezo™ společnosti Epson umožňují přesnou aplikaci inkoustu. Použití pigmentových inkoustů a tiskových hlav Micro Piezo společnosti Epson zaručuje vynikající stálost, jemné přechody barev a také odolnost fotografií vůči světlu. Umělci a uživatelé, kteří potřebují tisknout jen malý počet kopií, se mohou spolehnout na to, že všechny exempláře budou identické, a to i v případě, že je vytisknou s velkým časovým odstupem.

Součástí tiskárny Epson Stylus Pro 3880 je speciální režim ovladače, jenž profesionálním uživatelům umožňuje tisknout jedinečné odstíny černé a jasné odstíny bílé – můžete tedy snadno vytvářet výtisky, které přesně odpovídají vašemu uměleckému záměru. Díky tomuto ovladači, třem úrovním černé a rozšířené paletě odstínů šedé, kterou zajišťují inkousty UltraChrome K3 s technologií Vivid Magenta společnosti Epson, dokáže tiskárna Stylus Pro 3880 tisknout ostré, přesné a odolné černobílé výtisky, a nepochybně tedy patří k nejlepším ve své třídě. Vzhledem k možnosti volby mezi fotografickou a matnou černí a použití neutrálních přechodů mezi odstíny na barevných i černobílých obrázcích je tiskárna Stylus Pro 3880 společnosti Epson jako stvořená pro fotografy.

Tiskárna Stylus Pro 3880 společnosti Epson zaručuje prvotřídní stálost barev – již po 30 minutách nedochází k viditelné změně barev. Tiskárna se tak výborně hodí k pořizování nátisků. Zákazníci mohou nátisky bez zbytečného čekání zkontrolovat a nemusejí se obávat, že by finální výtisk přesně neodpovídal verzi, kterou schválili. Zařízení Epson Stylus Pro 3880 jsou ideální také pro kontrolu nátisků na dálku, mimo jiné i proto, že díky vynikajícím inkoustům UltraChrome K3 s technologií Vivid Magenta společnosti Epson lze na všech tiskárnách Epson dosáhnout naprosto konzistentních výsledků.

Tiskárna Stylus Pro 3880 je kompatibilní s celou řadou médií společnosti Epson, např. s lesklým papírem, matným papírem, jemným křídovým papírem, běžným papírem, nátiskovým papírem a plakátovým kartonem v tloušťce do 1,5 mm. Podporuje různé možnosti manipulace s papírem při tisku na jednotlivé listy a nabízí tisk s okraji či bez okrajů ve formátech od 4×6 palců do 17×22 palců. Její použití je tedy vskutku rozmanité. Tiskárna je vybavena třemi dráhami papíru pro různé typy papírů: automatickým podavačem, zadním ručním podavačem pro jemný křídový papír a předním podavačem pro ruční vkládání pevných médií.

Mario Schneider, produktový manažer společnosti Epson Europe, uvedl: „Tato tiskárna je spojením nejnovějšího hardwarového řešení špičkové technologie inkoustového tisku a minimalistického provedení. Díky tomu je perfektní volbou pro fotografy a výtvarníky, přičemž se výborně hodí pro tvorbu nátisků a tisk POS. Výtisky jsou velmi přesné a trvanlivé a skvěle se hodí pro prodej, vystavování a zakládání do portfolií.“

Zařízení Stylus Pro 3880 společnosti Epson je dalším článkem modelové řady po tiskárně Stylus Pro 3800 a na trh bude uvedena v říjnu 2009.

Přehled nejdůležitějších vlastností tiskárny Epson Stylus Pro 3880:

  • Osm barevných inkoustů UltraChrome K3 s technologií Vivid Magenta umožňuje tisk v širším tónovém rozsahu, který zahrnuje tři odstíny černé a zaručuje vynikající vyvážení šedé;
  • tisk na celou řadu médií s různými povrchovými úpravami ve formátu od 4×6 palců do 17×22 palců;
  • ideální řešení pro rychlý a flexibilní tisk fotografií, uměleckých děl, grafiky a nátisků, ale i pro tisk POS;
  • jedinečné kompaktní provedení, které umožňuje tisk ve formátu A2+ i v malých ateliérech;
  • vyhovuje standardům programu ENERGY STAR®;
  • doporučená maloobchodní cena včetně DPH 42. 431,– Kč, na trhu bude k dostání od 1. října 2009.