Hlavní navigace

Tisková zpráva

[Tisková zpráva]

Sdílet

Tisková zpráva

Praha, 12. prosince 2001 – Telekomunikační společnosti Zephyr Communications, Inc. a její dceřiná společnost CE Com B.V. (Central European Communications Holdings B.V.) oznámily, že v oblasti střední Evropy zahájily provoz vysokokapacitní optické páteřní sítě (Fibre Backbone Network).

Tato vysokokapacitní optická páteřní síť pokrývá území České republiky (Praha, Brno, Ostrava, Plzeň), Maďarska (Budapešť), Německa (Lipsko), Polska (Varšava), Rakouska (Vídeň) a Slovenska (Bratislava). V současné době zahrnuje přibližně 2 500 km optických tras propojujících hlavní uzly sítě (Points of Presence; PoP) umístěné ve všech uvedených velkoměstech. Tato síť využívá nejnovější technologii DWDM (40 širokopásmových kanálů 2,5 Gb/s) amerického výrobce CIENA a SDH technologii výrobce TTC Marconi. Provozní a dohledové středisko sítě (NOC) je umístěno v PoP v Praze (SITEL, Nad elektrárnou 411, Praha 10). Telekomunikační a přístupové uzly ve Vídni a v Lipsku slouží též k propojení se zeměmi západní Evropy, přičemž dohoda uzavřená se společností Dynegy Europe Communications umožňuje přístup prakticky ke všem významným západoevropským velkoměstům, včetně takových měst jako jsou Amsterdam, Brusel, Frankfurt, Londýn, Milán, Paříž, Curych a mnoha dalších. Obě páteřní sítě používají stejnou technologii DWDM a jsou centrálně řízeny a nepřetržitě monitorovány z provozního střediska sítě (NOC) společnosti Dynegy v Londýně.

„Zephyr a jeho dceřiná společnost CE Com vysoce oceňují skutečnost, že úspěšně dokončily nejen optickou páteřní síť společnosti Zephyr Communications, ale také síť společnosti BT Ignite. Zvláště oceňujeme vynikající spolupráci se společností BT Ignite. Společné úsilí dokončit výstavbu ve velmi krátké době si vyžádalo značné odborné znalosti a spolupráci dvou skupin talentovaných a vysoce kvalifikovaných expertů,“ uvedl Terrence P. McGarty, předseda představenstva a generální ředitel Zephyr Communications Inc.

Ivan Laška, ředitel CE Com B.V. a člen představenstva Zephyr Communications Inc., k tomu poznamenal: „Vybudováním optické páteřní sítě získala naše společnost jedinečnou výhodu ve středoevropském regionu zahrnujícím Českou republiku, Maďarsko, Německo, Polsko, Rakousko a Slovensko. To nám společně se širokopásmovým propojením na optické sítě v zemích západní Evropy umožňuje nabízet vyspělé a konkurenceschopné služby telekomunikačním provozovatelům a poskytovatelům internetových služeb (ISP) v Evropě.“

Anita Szilagyi, vedoucí přenosových služeb BT Ignite, dodala: „Společnost CE Com udělala skvělou práci při výstavbě sítě při dodržení podmínek kontraktu (včasnost a splnění náročných technických a provozních požadavků a standardů společnosti BT Ignite). V důsledku toho může společnost BT Ignite rozšířit svoji celoevropskou síť a bude poskytovat svoje pokročilé telekomunikační služby v regionu Střední Evropy.“ Informace o jednotlivých společnostech:

Společnost CE Com B.V., nizozemská holdingová společnost se skupinou svých dceřiných společností působících ve střední Evropě, byla zřízena v prosinci roku 1999 a je plně ve vlastnictví společnosti Zephyr Communications, Inc. (mezinárodní provozovatel komunikačních služeb v USA). Společnost CE Com B.V. má dceřiné společnosti v České republice, Maďarsku, Německu, Polsku, Rakousku a na Slovensku, kterým byly uděleny odpovídající licence a povolení spolu se získáním všech nezbytných kontraktů a certifikátů v těchto zemích. Vedení společnosti sídlí v Praze, Pařížská 22, 110 00, Česká republika.

Obchodní strategií společnosti je vybudovat, rozvinout a provozovat jednu z nejmodernějších širokopásmových optických páteřních sítí ve střední Evropě a poskytovat vysoce specializované přenosové služby výhradně pro trh významných telekomunikačních provozovatelů v požadované kvalitě, spolehlivosti a za atraktivních cenových podmínek. Společnost CE Com v současnosti nabízí následující služby:
 – Služby pronájmu širokopásmových kanálů (lambda)
 – Plně řízené širokopásmové služby (digitální okruhy standardu SDH)
 – Plně řízené datové služby
 – Služby výstavby a prodeje optických sítí na klíč („Build & Transfer“)

Společnost CE Com v krátké době úspěšně vybudovala další optické páteřní sítě v regionu střední Evropy, a to pro společnosti BT Ignite, Telekom Austria, Telia International Carrier a GTS Network Services (nyní E-bone).

Největším z těchto projektů bylo vybudování sítě pro společnost BT Ignite o celkové délce 1 600 km na území České republiky, Maďarska, Německa, Rakouska a Slovenska. V rámci tohoto projektu dodala společnost CE Com svoje řešení na klíč, zahrnující zejména páry nenasvícených vláken, mezilehlé stanice pro telekomunikační zařízení, uzly/přístupové body ve všech významných velkoměstech a integrovanou údržbu (First Level Maintenance) celé sítě.

Společnost Zephyr Communications, Inc. je korporací z Delaware a byla založena v roce 1996. V současnosti má dceřiné společnosti v těchto zemích: Spojené státy, Německo, Česká republika, Slovensko, Polsko, Řecko, Rakousko a Maďarsko. Své firemní sídlo má společnost v New Jersey a provozní centrálu v Praze. Předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Zephyr Communications je Dr. Terrence McGarty, PhD.

BT Ignite – BT Group skupina pro mezinárodní řešení a širokopásmové obchody – je předním poskytovatelem komunikačních služeb pro provozovatele telekomunikačních a internetových služeb pro zákazníky z celého světa. Od poradenských služeb a řešení v oblasti e-commerce až po základní sítě a internetovou konektivitu dodává společnost BT Ignite celý hodnotový řetězec IP spolu s jedinečným spojením hostingu obsahu, poskytováním aplikačních služeb, integraci systémů a možnosti outsourcingu. Společnost BT Ignite získala silný vliv v Evropě a využívá svoji vlastní infrastrukturu. Služby zákazníkům poskytuje prostřednictvím místních týmů prodeje a servisní podpory a s 54 000 km optických tras spojuje 275 měst a více než 20 hostingových center. Společnost BT Ignite poskytuje celosvětové služby prostřednictvím svých řešení, provozů a spolu s BT Global Business, a také s dalšími partnery v těch případech, kde je to vyžadováno.

Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.ignite.com

# # # # #

V případě zájmu o více informací, prosím, kontaktujte:

Mirka Kreuzerová
Ewing Public Relations, s.r.o
Týnský dvůr 10, 110 00 Praha 1
Tel: 02/ 2482 8065–8
Fax: 02 / 2482 8456
E-mail: kreuzerova@ewin­gpr.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).