Hlavní navigace

Tisková zpráva APMS

[Tisková zpráva] 29.3.2006, Praha - Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) vzala na vědomí rozhodnutí vlády ČR, kterým odvolala z pozice člena a předsedu Rady Českého telekomunikačního úřadu pana Ing. Davida Stádníka a jmenovala novým předsedou Rady jejího stávajícího člena pana PhDr. Pavla Dvořáka a členkou rady paní Ing. Marcelu Gürlichovou.

Sdílet

Členové představentva APMS jsou přesvědčeni, že každá změna je vždy také určitou příležitostí a novou výzvou. David Stádník si bezesporu zaslouží ocenění a poděkování za jeho dlouholetou činnost a to i přesto, že ne každé jeho rozhodnutí v čele úřadu bylo všemi operátory vždy a bez výhrad akceptováno. Takové je ale postavení představitelů všech regulačních úřadů na celém světě.

Ve fungování Českého telekomunikačního úřadu do budoucna očekáváme, že by tato změna mohla vést ke zvýšení efektivity, transparentnosti a kvality rozhodování úředníků. Pro rozhodování regulačního úřadu platí, že každé rozhodnutí by mělo být činěno vždy zodpovědně a při vědomí všech jeho možných dopadů a tedy také s vysokou mírou odborné kvalifikace. Důležitost odvětví elektronických komunikací je přitom zřejmá, neboť se nepochybně jedná o nedílnou a hybnou sílu růstu ekonomiky nejen v České republice ale i v ostatních evropských státech. Necitlivé nebo nekoncepční regulační zásahy by proto mohly ohrozit nejen již vynaložené nebo budoucí investice operátorů, ale také zájmy spotřebitů, fungování tržních sil nebo narušit principy volné hospodářské soutěže.

Představenstvo APMS by zároveň chtělo při této příležitosti pogratulovat panu Pavlu Dvořákovi k jeho jmenování do funkce předsedy Rady Českého telekomunikačního úřadu a paní Marcele Gürlichové k jejímu jmenování novou členkou Rady a popřát jim hodně úspěchů do jejich budoucí práce.

Představitelé APMS s členy Rady i s ostatními představiteli Českého telekomunikačního úřadu dlouhodobě spolupracují nejen na přípravě nových legislativních opatření, v rámci veřejných konzultačních postupů jednotlivých analýz relevantních trhů, ale také v celé řadě dalších oblastí. APMS si je vědoma důležité a významné úlohy Českého telekomunikačního úřadu a bude jej v jeho aktivitách i nadále aktivně podporovat a spolupracovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).