Hlavní navigace

Tisková zpráva Sekce vydavatelů internetových titulů Unie vydavatelů

[Tisková zpráva]

Sdílet

Tisková zpráva Sekce vydavatelů internetových titulů Unie vydavatelů

Praha 7. února 2005 – Dne 3. 2. 2005 se uskutečnilo plenární jednání Sekce vydavatelů internetových titulů (SVIT) Unie vydavatelů. Členové sekce se shodli na názoru, že je třeba posílit postavení sekce a jejích členů v rámci Unie vydavatelů, aby reflektovalo fakt, že se internet dnes stal samostatným a svébytným mediem, které hraje velice důležitou úlohu v poskytování redakčního obsahu i marketingové komunikaci. Sekce proto bude v příštím období usilovat, aby se její členové, kteří mají dosud statut přidružených členů, stali řádnými členy Unie vydavatelů a posílilo se postavení sekce v orgánech Unie vydavatelů. Postavení internetu chce sekce také podporovat společným prezentování výsledků odhadu čtenosti periodického tisku a návštěvnosti serverů a analýzou srovnání dat odhadu čtenosti, návštěvnosti serverů a TVmetrů.

Stanislav Holec ve svém referátu zhodnotil činnost sekce v roce 2004 i v delší perspektivě od jejího vzniku v roce 2002, která se také shoduje s délkou funkčního období výboru sekce. Význam sekce potvrzuje fakt, že se od minulého pléna jejím členem stal také další z důležitých subjektů domácího internetového trhu – portál Atlas.cz.

Petr Štěpánek se ve své prezentaci zaměřil na rozvoj aktivit sekce, která v minulých letech vstoupila do širšího podvědomí především díky průzkumu vývoje internetové reklamy a soutěži o nejlepší internetovou reklamu i.Reklama. Tyto činnosti také hodlá sekce v dalším období dále rozvíjet. Důležitými změnami (změna soutěžních kategorií, způsob hodnocení, složení poroty) projde v tomto roce soutěž i.Reklama.

Plénum sekce zvolilo na další tříleté období výbor sekce ve složení Stanislav Holec (MAFRA – ředitel iDNES), který se stal jeho předsedou, Marek Antoš (ředitel Internet Info), Oldřich Bajer (ředitel Centrum.cz), Michal Černík (ředitel Atlas.cz), Jan Komeda (ředitel Peníze.cz), Karel Petrák (šéfredaktor Neris), Petr Štěpánek (ředitel divize Economia Online). Nově zvolený výbor sekce vyjádřil poděkování Petru Bednářovi (Ringier ČR), který působil ve výboru sekce celé minulé funkční období, ale znovu již nekandidoval.

Kontakt:
Ing. Stanislav Holec, MAFRA – ředitel i.DNES, e-mail: stanislav.holec@id­nes.cz, tel.: 22506 2148, 602 656 394
PhDr. Jan Pochman, Unie vydavatelů, e-mail: pochman@unievy­davatelu.cz, tel.: 221 7333 527, 777 621 211

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).