Hlavní navigace

Tlučhořovi se stěhují na internetovou televizi STREAM!

[Tisková zpráva] Praha, 30. dubna 2007 – Populární rozhlasová Tlučhořovic rodinka v podání oblíbené dvojice Oldřich Kaiser a Jiří Lábus se stěhuje! Od začátku května se svým 768. dílem nazvaným Infernet přesouvá z ČRo 2 – Praha na čím dál populárnější internetovou televizi Stream (www.stream.cz).

Sdílet

Populární Rodinka Tlučhořových, která byla dlouhou dobu doma na stanici Českého rozhlasu 2 – Praha, se stěhuje! Od středy 2. května budete moci sledovat její příběhy jednou týdně na první české internetové televizi Stream, kterou najdete na stránkách www.stream.cz. Její generální ředitel Miloš Petana k tomu říká: „Myslíme si, že humor rodinky Tlučhořových je širokospektrální, vnímatelný a legrační jak pro střední, tak i pro mladší generaci. Proto věříme, že přinese naší internetové televizi další příznivce. Prvním dílem, který uživatelé na našich stránkách uvidí, je 768. epizoda nazvaná Infernet.“ A na co se podle něho diváci Streamu mohou těšit? „Protože Tlučhořovi jsou tradičně spojeni pouze s audiem, které dává velký prostor uživatelské fantazii, rozhodli jsme se, že nejméně jejich prvních dvanáct dílů odvysíláme na Streamu tak, jak je posluchači znají po mnoho let – tedy pouze v klasické audio-podobě. Ta však navíc bude obohacena o ilustračními záběry z natáčení, takže se diváci Streamu tak trochu podívají i do zákulisí tohoto oblíbeného seriálu.“

Tlučhořovic rodinka je nekonečný seriál, který je natáčen na základě čisté improvizace. Všechny postavy hrají výhradně herci Jiří Lábus a Oldřich Kaiser. Základem seriálu je Rodinka Tlučhořových, jež se skládá z otce Páti (Oldřich Kaiser), matky Boženy (Jiří Lábus), syna Patrika (Oldřich Kaiser), dcery Růženy (Oldřich Kaiser) a člena domácnosti Mirko Hýla (Jiří Lábus). Děj seriálu začíná příchodem Mirko Hýla, který je na cestě z Paříže a hledá u Tlučhořů pod záminkou příbuzenství přístřeší. Od té doby však už v domácnosti zůstane. Rodinka pak prožívá neuvěřitelné příběhy – od leteckých katastrof, únosů, hibernace nebo vězení až po nejobyčejnější a nejvšednější rodinné situace, jako je jídlo, spánek, vyměšování nebo sex. Síla a umělecká přesvědčivost Tlučhořových spočívá hlavně v dokonale pravdivém až syrovém zobrazení jejich postav. Situace, v nichž se nacházejí, jsou živé a přesvědčivé a tato věrohodnost vytváří v konfrontaci s neobvyklými zápletkami hlavní zdroj humoru.