Hlavní navigace

TNS představuje firewall Kernun 2.3

[Tisková zpráva] Společnost Trusted Network Solutions, a.s. představuje v těchto dnech novou verzi aplikačního proxy firewallu Kernun 2.3

Sdílet

Za čtyři roky svého vývoje se aplikační firewall Kernun etabloval do nejvyšší společnosti v oblasti bezpečnosti informačních systémů. Svou vyspělostí v mnohém předčí své konkurenty, s některými jej v úrovni zabezpečení dokonce srovnávat ani nelze (firewally na bázi stavového filtru).

Kernun 2.3 přináší několik vítaných vylepšení. S novou verzí přichází očekávaná integrace Kernunu do systému portů a balíčků operačního systému FreeBSD 6.0, což výrazně urychluje a zpřehledňuje celkovou instalaci systému. Zcela nový průvodce zajišťuje společnou instalaci operačního systému i firewallu Kernun, a to s minimální účastí uživatele při základní instalaci a s možností automatické post-instalační konfigurace. Pro administrátory bude určitě potěšující zpráva o novém real-time monitoringu, který umožňuje sledovat aktuální datová spojení a reagovat tak na konkrétní provoz na firewallu, a ne až zpětně situace vyhodnocovat, jak je většinou obvyklé. O několik technologických zdokonalení byla vylepšena například DNS proxy, nově podporující přenos zón (IXFR, AXFR) i záznamy TXT, SPF, HINFO. Už delší dobu je samozřejmostí podpora antispamové kontroly v SMTP,POP3 a IMAP4 proxy, stejně jako podpora antivirové ochrany v POP3, IMAP4, HTTP, FTP a SMTP proxy. SQLNET proxy byla vylepšena o nový způsob dekódování zpráv.

Zcela nový uživatelský manuál obsahuje detailní instalační instrukce, výukový text i podrobnou dokumentaci včetně integrovaných manuálových stránek.

Zmíněné novinky jsou důkazem toho, že společnost TNS se snaží nabízet svým stávajícím i potenciálním zákazníků ty nejpokročilejší technologie v neustále inovované a zároveň srozumitelné podobě. Nastartovaný směr plně odpovídá vizi společnosti, jíž je dostupnost maximální bezpečnosti pro všechny.

Firewall Kernun je od počátku vyvíjen s extrémním důrazem na bezpečnost, kompatibilitu se stávajícími systémy a otevřenost. Součástí dodávky jsou kompletní zdrojové kódy firewallu i operačního systému umožňující důsledný a nezávislý bezpečnostní audit třetí stranou, certifikaci Národním bezpečnostním úřadem nevyjímaje.

Pro bližší informace prosím kontaktujte přímo Trusted Network Solutions, a.s., tel.: +420 545 423 160, e-mail m@tns.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).