Hlavní navigace

TNT Express má novou podobu webové televize

[Tisková zpráva] Praha, 14. dubna 2010 – Společnost TNT Express Česká republika zahájila vysílání firemní webové televize v nové podobě na adrese www.tntwebtv.cz. Webová televize, která bude formou reportáží a zpráv informovat o událostech spojených s TNT Express, aktuálně přináší dokument z festivalu Jeden svět, jehož je firma partnerem.

Sdílet

Pořady webové televize jsou rozděleny do čtyř tématických okruhů: Novinky, Podporujeme, O nás a čtvrtletní TNT zpravodajství. Diváci se mohou těšit například na videa z akce Pochod proti hladu nebo desetibojařského TNT Fortuna meetingu. „Pro novou webovou televizi jsme zvolili divácky atraktivnější formu reportáží. Příkladem je dokument z filmového festivalu Jeden svět podle scénáře Lumíra Tučka, který také ztvárnil hlavní roli,“ říká Miloš Malaník, generální ředitel TNT Express ČR. „V budoucnu počítáme i s využitím pro naše zaměstnance, kteří budou mít přístup například k instruktážním videím,“ dodává Malaník.

Dokument „Jeden svět“ mapuje právě skončený festival dokumentárních filmů o lidských právech. Na celou akci se dívá pohledem němého bezdomovce, který vede rozhovory s organizátory nebo tvůrci. Krátký film připravila společnost Bedna TV, která bude jednotlivé pořady pro webovou televizi točit.

TNT Express byla vůbec první společností v České republice, která se rozhodla využít webovou televizi pro svoji komunikaci – zkušební provoz byl spuštěn v závěru roku 2006. V násle­dujícím roce získala TNT Web TV hlavní cenu v Internet Effectivness Awards v kategorii „Inovace“ v oblasti B2B.

O TNT Express:
Expresní divize TNT je jedním z předních dodavatelů expresních služeb. Její sítí 2 376 dep a třídících center ve 200 zemích světa týdně projde více než 4,4 milionu zásilek. To znamená, že každé místo vyexpeduje průměrně 46 zásilek za hodinu. Balíky, balíčky, obálky a krabice po světě spolehlivě cestují díky 26 610 silničním vozidlům a 46 letadlům. Potřebujete doručit zásilku na Kokosové ostrovy nebo do Západní Sahary? Sure we can!

TNT Express na celém světě zaměstnává přes 75 000 lidí, kteří se každý den snaží vyhovět i těm nejkurióznějším přáním svých zákazníků. Potřebujete doručit violoncello z Prahy do newyorské Carnegie Hall a to do druhého dne? Sure we can!

Celosvětové ocenění Investor in People je důkazem, že nejen spokojenost klientů, ale také vlastních zaměstnanců je pro TNT Express na prvním místě. To se promítá do atmosféry ve firmě, stejně jako do obchodních výsledků. Hlášený obrat divize se v roce 2008 vyšplhal na 6,65 miliard EUR, provozní příjem byl 376 milionů EUR.

Více informací o TNT Express můžete najít na webové televizi a stránkách www.tnt.cz.

O skupině TNT:
Společnost TNT je správnou volbou pro firmy i jednotlivce, kteří potřebují rychle a bezpečně doručit zboží či dokumenty. Celosvětově zajišťuje spolehlivý a flexibilní servis s cílem očekávání svých klientů nejen plnit, ale také překonávat. Zaměstnanci společnosti, kterých je po celém světě přes 163 000, každý den zajišťují přepravu zásilek bez ohledu na jejich křehkost, velikost či neobvyklost. Potřebujete dopravit vzácnou egyptskou vázu do pařížského Louvru a chcete k tomu ozbrojený doprovod? Sure we can!

Stejně lehce si TNT poradí i s poštovními službami. Divize TNT Post je významným hráčem na trhu adresného doručování a lídrem v oblasti neadresné distribuce: díky síti 6 000 doručovatelů roznese do schránek jen v ČR 150 milionů letáků měsíčně.

Pokud nechcete ztratit ani okamžik z Vašeho drahocenného denního času, využijte služeb naší specializované divize TNT Innight, která doručí potřebnou zásilku již během noci a třeba až do kufru Vašeho auta.

Za rok 2008 společnost TNT nahlásila obrat 11,1 miliard EUR a provozní příjem 982 milionů EUR. Akcie TNT jsou obchodovány na Amsterdamské burze cenných papírů. TNT nezapomíná ani na pomoc potřebným. Od roku 2002 podporuje Světový potravinový program (World Food Programme), projekt Organizace spojených národů, největší světové agentury humanitární pomoci.

Během pěti let zaměstnanci společnosti svou prací a penězi přispěli k přípravě 58 milionů školních jídel a zprovoznění 60 vodních pump. Pomohli tím více než 1 milionu znevýhodněných dětí. Společnost se také aktivně snaží o redukci emisí CO2 prostřednictvím programu Planet Me.

Svými aktivitami v oblasti globální odpovědnosti si v roce 2008 vysloužila hned dvě ocenění – nejvyšší hodnocení ze všech společností zahrnutých v indexu udržitelného rozvoje (Dow Jones Sustainability Index) a v oblasti zveřejňování emisí uhlíku (Carbon Disclosure Project). Chcete pomoci světu lépe žít a dýchat? Sure we can! Více informací o TNT můžete najít na webových stránkách skupiny http://group.tnt­.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).