Hlavní navigace

To dáš! Roztančí Ben Cristovao Karla a Karel Bennyho?

[Tisková zpráva] Karel Buršinský, barman, metalista a provozovatel nočního klubu z Varnsdorfu už čtyři roky přes den spí a v noci pracuje. Je to ubíjející a nepřirozené, proto se rozhodl pro pobyt v přírodě se psem. Psa nikdy neměl, ale chce si vyzkoušet něco úplně jiného. Upřímně, pejskaři mu připadají trochu ujetí, to ale Karel ještě neví, co ho čeká, až se rozloučí s přítelkyní a odjede do psí školy ve Vrchlabí: disciplína dogdancing – přeloženo „tanec se psem“.

Sdílet

Zvládne rocker s protáhlou bradkou, kterému se tanec dokonce protiví, „tančit s vlky“? Esteticky vodit a ovládat cizího psa? Dogdancing je navíc disciplína, v níž s úspěchem kralují ženy. Sledujte, jak si Karel poradí s drezúrou Bennyho a s „drezúrou Karla“ zase obě jeho mentorky a tanečník Ben Cristovao, který dostal za úkol jeho pohybovou přípravu. O tom, že zoufalému Benovi není co závidět, se na vlastní oči přesvědčte ve čtvrtek 24. listopadu ve 21.20 na Primě.

Už od začátku je jasné, že to Šimona Drábková a Alena Balzerová nebudou mít s Karlem lehké. Benny je krásný modrooký pes, hodně citlivý na intonaci hlasu, a tvrďák Karel zatím vyloudí jedinou monotónní tóninu a otrávený, rozpačitý výraz. Poté, co se ubytoval v přívěsu a seznámil s Bennym, se musí naučit péči o psa a navázat k němu vztah. Protože právě vzájemný vztah mezi pánem a psem je předpokladem úspěchu. Musí ho vodit na procházky, dát mu nažrat, vyndávat mu klíšťata a pečovat o jeho srst, Benny ho zase musí na oplátku respektovat. Karla nadchne, když Benny vytáhne z potoka rybu. Také ale Karlovi utíká a má průjem, protože je z nového páníčka ve stresu. Kdy se začnou lámat ledy? Když tvrdý trénink pod dohledem obou mentorek přinese první ovoce. Benny reaguje na povely a Karlovi to dělá dobře. Veselý a živý pes by si nezískal snad jen kámen, a to Karel není. Když ale zjistí, že má s Bennym tančit, je zaskočený a cítí se nepatřičně zženštile. Karel je dřevo a ani Ben Cristovao s ním moc nezmůže. Také ho čeká změna image, protože už svým exteriérem metalista do světa dogdancingu těžce nezapadá. Musí si oholit bradku a navléknout kostým televizního kuchaře Kuřátka, což bude jeho číslo před porotou. Karel se bouří… Teď už neutíká jen pes, bude ho následovat i jeho nový pán? Jenže první veřejné vystoupení dopadne nad očekávání dobře. To ale není rozhodující, tím je až finále v den D. Soutěži předsedá tříčlenná porota, které velí známý veterinář Jan Herčík. Co myslíte, dá to Karel, nebo ne? Poznají odborníci, že Karel měl jen měsíc na to, aby se stal psovodem? Uvidíte ve čtvrtek 24. listopadu ve 21.20 na Primě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).