Hlavní navigace

To dáš! Uspěje Andrea jako moderátorka?

[Tisková zpráva] Nová reality show se nehraje o peníze, nejde ani o věcnou výhru. „To dáš!” je zábavná a neobvyklá bitva člověka se zažitými stereotypy. Vybraní hrdinové jsou vytrženi z přirozeného prostředí a mají pouze čtyři týdny na to, aby zvládli novou a jim zcela neznámou profesi. K ruce je jim neustále mentor, u něhož bydlí. Zda účastníci uspějí, se ukáže teprve, až předstoupí před odbornou porotu. Profesionálové nesmějí poznat, že posuzují výkon podvodníka a amatéra, který absolvoval jen osmadvacetidenní „turbokurz“ plný „drilu, krve, potu a slz“.

Sdílet

Jako první si takovým lámáním charakteru projde nezaměstnaná matka dvou dětí z východních Čech, Andrea Baranová. Uspěje jako moderátorka na rádiu Frekvence 1? Zda to Andrea dá, se přesvědčíte ve čtvrtek 17. listopadu ve 21.20 – držet palce jí můžete pouze na Primě!

Jedinou kvalifikací, jíž Andrea pro profesi rozhlasového moderátora prošla, je call centrum, kde dočasně pracovala. To samozřejmě nestačí. Blonďatá rockerka nemá zábrany, nestydí se, je živelná, ale chybí jí motivace, zabreptává se, „odbourává se“. Mentor Míra Michálek si s ní užije, a ona s ním. Andree ostříhají a ztmaví vlasy, převléknou ji a ona si vyzkouší kvalitní prádlo, které zpevní držení těla a dodá sebevědomí. S trochou závisti pozoruje, jak si s mikrofonem rozumí energická a přirozená Diana Kobzanová, s jakou pohodou vysílá F. X. Veselý. Andrea se seznamuje s technikou, s abecedou profese, za domácí úkol artikuluje a zubí se na sebe do zrcadla, navštěvuje logopedku. Vyzkouší si lechtivou reportáž v ulicích Prahy, kde se poprvé v životě projde po Karlově mostě! Stýská se jí po dětech a považuje se za hysterku. Šéfredaktorka Šeflová i Mirek Michálek jí vyčítají, že postrádá nezbytnou energii a hlavně – přes mikrofon není cítit její úsměv. Úsměv, úsměv – to slyší Andrea, které se před časem zhroutil život, neustále. Zapůsobit na lidi si vyzkouší jako vyvolávačka na Matějské pouti i na živé diskotéce s Petrem Zvěřinou. Osloví dav? Do finále už zbývá týden, zaujmout a předat emoce jí ale zatím nejde, zato zprávy a počasí už zvládá plynně. Moderování Andreu už chytlo a ráda by v něm pokračovala. Přichází den D a s ním tři nervózní adepti (mezi nimi Andrea), kteří zkusí přesvědčit odbornou porotu ve složení Petr Zelenka, Eva Jurinová a Tomáš Trampota, že právě oni jsou talentovanými moderátory. Koho si profíci vyberou? Pozná trojice porotců, kdo se na spíkra školí teprve čtyři týdny? Uvidíte ve čtvrtek 17. listopadu ve 21.20 na Primě.