Hlavní navigace

ČT1: B. Klepl a V. Žilková v komedii To jsem z toho jelen – 7. a 14. 8.

[Tisková zpráva] To jsem z toho jelen aneb Poslední učitel v Čechách (2000). Dvoudílná komedie o manželství učitele a zdravotní sestry, kterým stále chybějí peníze. V neděli 7. a 14. 8. od 20:00 hodin na Jedničce.

Sdílet

Česká televize uvede komedii To jsem z toho jelen aneb Poslední učitel v Čechách. Podle scénáře Evy a Iva Pelantových ji natočil režisér Karel Smyczek. Dvoudílný film nabídne ČT1 v neděli 7. a 14. srpna 2011 vždy od 20:00. Hlavní role manželů Jelenových hrají Bohumil Klepl a Veronika Žilková. Prababičku představuje nestárnoucí prvorepubliková filmová hvězda Zita Kabátová. Dále hrají Petr Nárožný, Eva Holubová, Oldřich Navrátil, Sandra Nováková, Gabriela Wilhelmová a další. Kamera Petr Polák.

Jelenovi žijí v malém českém městě. Otec Eduard učí dějepis na základní škole. Matka Věra pracuje jako zdravotní sestra na operačním sále. Dcera Zuzka vyniká rafinovaností, syn Honzík je bezprostředně přímočarý. Děda coby bývalý kádr s nostalgií vzpomíná na předchozí režim. Prababička s šarmem diplomata urovnává rodinné nesváry.

Příběh začíná vyteklým mrazákem a konstatováním, že na nový nemá rodina peníze. Nepraktický otec hledá řešení několika „vedlejšáky", které by vylepšily rodinný rozpočet. A další události na sebe nenechají čekat…

Dvoudílná podoba komedie To jsem z toho jelen vznikla ze šesti půlhodinových dílů seriálu, který režisér Karel Smyczek natočil v roce 2000 jako součást mezinárodního koprodukčního projektu. Šest evropských televizí (katalánská, welšská, francouzská, německá, norská a česká) dostalo od francouzské firmy Cipango nabídku na odvyprávění jakéhokoliv rodinného příběhu ze současnosti, v němž by byly zastoupeny tři generace. Jedině Česká televize přišla s komedií, při premiéře v prosinci 2001 s ní stanice ARTE měla velký úspěch, a poté ji nominovala do prestižní německé televizní soutěže.

www.ceskatele­vize.cz/program

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).