Hlavní navigace

Tomas Burdych jmenovan novym sefem IT firmy Scania Finance CER

[Tisková zpráva] Praha, 7. září 2006 – Scania Finance CER, dceřiná společnost švédské automobilky Scania-Vabis, přijala na pozici nového šéfa oddělení informačních technologií Tomáše Burdycha. Jako IT/IS manažer bude mít na starosti region Česka, Slovenska a Maďarska. Jde o nejvyšší IT pozici v rámci celé firmy.

Sdílet

„Tomáš bude hodnou posilou našeho týmu. Je schopný vyvíjet a organizovat pokročilejší užívání systémů v rámci firmy. Jeho hlavní zkušenosti jsou v oblasti korporátních financí, finančního reportingu a konsolidace dat. Využívat jeho schopnosti budeme především pro konsolidaci firem v rámci skupiny Scania Finance CER, vývoj reportovacích nástrojů, mimo jiné i pro mobilní a PDA systémy," vysvětlil Alexander d'Huc, Managing Direktor Scania Finance CER.

Čtyřiadvacetiletý Tomáš Burdych vystudoval Vysokou školu finanční a správní v Praze. Během studia se specializoval na informatiku a statistiku. Do společnosti Scania Finance Česká republika nastoupil z pozice senior finanční analytik třetího tuzemského mobilního operátora Vodafone Czech Republic. Před nástupem do Vodafonu působil jako finanční analytik společnosti Eurotel. Profesní kariéru zahájil jako programátor akciové společnosti Grall.

Tomáš Burdych je svobodný. Mezi jeho záliby patří především sport. Konkrétně se věnuje triatlonu a to i jeho nezkrácené formě – takzvanému Ironmanu. Mezi další oblíbené sporty patří i horolezectví. Během loňského léta vystoupal na Mont Blanc. K dalším koníčkům patří jízda na horském kole, orientační běh, sqash a tenis.