Hlavní navigace

Tomáš Gil představí filozofii a služby ojedinělého portálu itkult.com široké veřejnosti

[Tisková zpráva] Praha 23. dubna 2009 – Tomáš Gil (34) nastoupil na pozici Business Development Managera do společnosti INSCAPE s.r.o., provozovatele webového portálu itkult.com. Zde bude jeho hlavním posláním upevnit a rozšířit povědomí o nabízených službách i o filozofii portálu itkult.com. K naplnění cílů dalšího rozvoje portálu chce využít svých širokých zkušeností a znalostí z oblasti problematiky lidských zdrojů v IT.

Sdílet

„Do společnosti INSCAPE jsem nastoupil i proto, že myšlenka nezávislého portálu pro IT profesionály je velice zajímavá a v Čechách zatím nevídaná. Mým hlavním úkolem bude tento portál dostat do povědomí odborné veřejnosti a naučit trh vnímat kontrakty jako velmi výhodné řešení při zajišťování zdrojů,“ říká Tomáš Gil.

Portál itkult.com byl spuštěn na sklonku listopadu 2008 s cílem nabídnout IT firmám a profesionálům prostředek pro sjednávání nových pracovních kontraktů. Portál nabízí prostor pro nabídky i poptávky a umožňuje firmám řešit aktuální problémy v hospodaření s lidskými zdroji. Celý proces navíc zahrnuje několik inovativních prvků – kromě nabídek časově omezeného „pronájmu“ vlastních zaměstnanců například i funkci „aukce“. Partnerem vzniku portálu itkult.com byla také společnost Conceptica, která úspěšně řídí velké IT projekty svých klientů a zabývá se v této oblasti zejména problematikou transformací a celkovým zefektivněním informatiky. Pro další klienty v středně velkých IT firmách úspěšně řídí projekty restrukturalizace.

„Během dosavadního působení na trhu jsme si ověřili, že naše služby skutečně pomáhají firmám řešit krátkodobé problémy s lidskými zdroji. Nyní chceme povědomí o nich rozšířit mezi více společností. Tomáš Gil nám toho – i díky svým zkušenostem – pomůže dosáhnout,“ dodal Václav Lavička, Managing partner společnosti INSCAPE s.r.o.

Tomáš Gil přišel ze společnosti People Place s.r.o., kde působil jako Country Manager a headhunter. Problematice lidských zdrojů, zejména pak v oblasti IT, se věnuje již dlouhou dobu. Mezi Tomášovy koníčky patří horolezectví či oblast open source.

O společnosti INSCAPE
INSCAPE s.r.o. byla založena v roce 2007 za účelem poskytovat konzultační služby v různých oblastech byznysu s primárním zaměřením na tzv. management consulting se specifikací na IT odvětví. Mimo poskytování těchto služeb je v současnosti jejím hlavním produktem internetový portál itkult.com, který nabízí inzerci se zaměřením na nabídky a poptávky práce s určitými specifiky pro IT odvětví. Vznik portálu iniciovali praktické zkušenosti dvou kolegů a originální vize.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).