Hlavní navigace

Tomáš Hlinka v rámci Oracle povýšil na mezinárodní pozici

[Tisková zpráva] PRAHA, Česká republika, 25. září 2006 - Z české pobočky společnosti Oracle povýšil na mezinárodní úroveň v krátké době již druhý manažer. Tomáš Hlinka, dlouholetý úspěšný ředitel konzultační divize Oracle Czech, byl pověřen vedením Consultingu skupiny zemí jako je Řecko, Turecko a Rumunsko. Nový konzultační ředitel má nelehký úkol řídit oddělení služeb na třech zcela odlišných trzích a sjednotit nabídku zákaznických služeb s ostatními pobočkami společnosti Oracle v regionu.

Sdílet

„Sjednotit úroveň konzultačních služeb na těchto třech zcela odlišných trzích a sjednotit tak nabídku s dalšími zeměmi regionu je poměrně těžký úkol, který si žádá významné změny. Jsem ovšem pevně přesvědčen, že reorganizační kroky zákazníci na těchto velmi významných trzích ocení,“ uvedl Tomáš Hlinka, nový šéf Oracle Consulting pro Turecko, Řecko a Rumunsko.

Za posledních šest let, během kterých Tomáš Hlinka působil na pozici Consulting Director, dosáhl několika významných úspěchů. Nejvíce si cení především úspěšné spolupráce s Českou Spořitelnou, která má od společnosti Oracle celou řadu produktů. Projekt v největší české bance totiž získal celou řadu odvětvových ocenění Financial Times Banker's Techno­logy Award.

Úspěchy ovšem nepřicházely jen na poli produktů a služeb. Velmi důležitý je podle Hlinky i fakt, že za dobu jeho působení se vytvořil stabilní tým konzultantů, který neprocházel významnými personálními obměnami. Podle jeho slov jde o „tým s velmi silnými individualitami, který je ale schopný táhnout za jeden provaz“. I díky tomu se za posledních šest let zvedl obrat oddělení Consulting více než dvojnásobně.

Tomáš Hlinka vystudoval Automatizační techniku na pražské ČVUT a v odvětví informačních technologií pracuje od roku 1983. Před společností Oracle pracoval např. ve společnostech IBM Česká republika, SSA, a CODA Software.