Hlavní navigace

Tomáš Klus a Jiří Mádl na TV Barrandov ve filmu o AIDS

[Tisková zpráva] Televize Barrandov odvysílá strhující studentský film NADĚJE, který zachycuje poslední hodiny života sportovce infikovaného virem HIV. Pozoruhodný snímek o nezměrné touze žít odvysílá stanice ke Světovému dni AIDS ve čtvrtek 1. prosince ve 22:30.

Sdílet

AIDS, bolest, eutanazie, homosexualita, sebevražda, to jsou témata filmu Naděje absolventa FAMU Jana Koblera. Hlavní roli ztvárnil herec Jiří Mádl, který si tak poprvé ve své kariéře zahrál roli gaye. V dalších rolích se objeví Vilma Cibulková, Miroslav Etzler a Tomáš Klus.

Jiří Mádl coby bývalý sportovec Martin prožívá terminální stadium nemoci AIDS. Jeho stav je vážný a on ví, že bude hůř. Po rodičích (Vilma Cibulková, Miroslav Etzler) žádá jediné – eutanazii. Na to ale milující matka nemůže přistoupit. Zatímco ona lpí na životě svého syna, jemu už zbyly jen vzpomínky na životního přítele (Tomáš Klus), od něhož se nakazil a který svůj boj s nemocí vzdal. Stejnou cestou chce jít i Martin. Existuje naděje, že si své rozhodnutí rozmyslí?

Film vytvořili převážně studenti FAMU, hudbu složila Tatiana Miková. Mladá skladatelka patří k současným vrcholům české filmové hudby, mimo jiné se podílela na filmu Bathory.